Nejlepší vepřová pečínka pod sluncem. Tak šťavnaté maso jste v životě nejedli

Připravit pro hosty slavnostní oběd nemusí být složité. Postačí vám k tomu několik kvalitních surovin a zbytek je jen na vás. Taková pečená krkovice ovoněná česnekem a hořčicí nenechá nikoho chladným! Je to vskutku delikatesa!

Jaké suroviny budete potřebovat na přípravu pečené krkovice?

Než se pustíte do vaření, obstarejte si tyto ingredience:

  • ½ kilogramu libovější vepřové krkovice
  • 4 až 5 stroužků česneku
  • 2 velké lžíce plnotučné nebo kremžské hořčice
  • mletý černý pepř dle chuti
  • sůl dle chuti

Jak postupovat při přípravě pečené krkovice?

Vepřovou krkovici se nejprve očistěte ostrým nožem od nejtučnějších částí a šlach. Poté maso omyjte studenou vodou a osušte papírovou utěrkou. V další fázi si připravte marinádu. Do misky si vložte asi dva lisované stroužky česneku, zbylé dva až tři nakrájejte na tenčí plátky a dejte stranou. Také k lisovaným česnekovým stroužkům přidejte hořčici dle preferencí a důkladně promíchejte.

Marinování vepřové krkovice a její pečení

Nyní vepřové několikrát nařízněte nožem po celém povrchu a do zářezů vložte plátky česneku. Krkovici pak pečlivě potřete směsí preferované hořčice a lisovaných česnekových stroužků. Maso vložte do mísy, přikryjte potravinovou fólií a marinujte ideálně přes noc v lednici.

Následující den vyjměte vepřovou krkovici z chladničky a zabalte do alobalu. Takto ji pečte asi 60 minut při teplotě 170 až 180 °C v zapékací misce nebo na plechu.

Posledních deset minut dopékejte bez hliníkové fólie, aby se na povrchu masa vytvořila křupavá krusta.

Servírování pečené krkovice s česnekem a hořčicí

Pečenou vepřovou krkovici vyjměte z trouby, nakrájejte na tenčí plátky a podávejte například s bramborovým knedlíkem a dušeným bílým zelím.

Hodit se však bude k pokrmu i dušený špenát či opékané brambory. K porci je možné doplnit i studenou ochucovací omáčku typu tatarka či majonéza. Přejeme vám dobrou chuť.