Nejmenší narozená holčička světa se během 11 let změní k nepoznání

Fotografie: Depositphotos

Životní proměny nebývají úplně nestandardní, ale jsou vždy velmi zajímavé. Více vše umocní fakt, když jsou lidé odsuzování a následně všem vyrazí dech.

Proměny lidí během určitého toku času bývají někdy výrazné a někdy se naopak člověk nezmění prakticky vůbec. U dětí jsou samozřejmě proměny markantnější, jelikož se jejich těla vyvíjejí. Své by o tom mohli povyprávět rodiče i lékaři malé Emmy, která se kdysi narodila jako nejmenší dítě světa. Dnes je Emmě 11 let a vypadá naprosto odlišně.

Nikdo netušil, zda Emma přežije

Když se Emma narodila, byla opravdu hodně malinká, tehdy se jednalo o nejmenší dítě světa. S jejími proporcemi a zdravotním stavem po porodu jí lékaři dávali velmi malé šance na přežití. Holčička všem však ukázala, jak velikou dokáže být bojovnicí a přežila. I když svůj boj vyhrála, ještě netušila, že to všechno byl jen začátek toho, co ji v životě čeká.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Emma (@emma.vd.linden)

Holčička trpí vzácnou nemocí

Navzdory všem komplikacím, které se objevily při porodu, Emmini rodiče doufali, že už bude vše dobré. To se však nestalo. Emma rostla opravdu velice pomalu, což všem bylo divné. Později byla Emmě diagnostikována vzácná nemoc, která zabraňuje výraznějšímu kosternímu růstu. Toto bylo příčinou, proč ve svých šesti letech vážila Emma pouze 4,6 kg a měřila 64 cm. Takové míry mívají průměrně půl roku staré děti.

Vzrůst je pro Emmu komplikací

I když jsou její proporce na úrovni zralého těla, přináší malý vzrůst holčičce spoustu komplikací. Nejedná se jen o komplikace spojené s malou výškou, ale i o ty zdravotní. Spousta lidí malého vzrůstu dokáže žít relativně normální život, i když je to pro ně obrovskou výzvou. V Emmině případě je to bohužel složitější, protože kvůli svému zdravotnímu stavu musí přijímat do žaludku pouze tekutou stravu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Emma (@emma.vd.linden)

Dívka je středem pozornosti

Vinou svého nevšedního vzhledu a vzrůstu bývá Emma často středem pozornosti. Někteří lidé by se s ní rádi vyfotili či si s ní promluvili. Emmin otec Robert také přiznává, že na procházce občas chodí několik metrů za Emmou a její maminkou, aby slyšel, jak si o ní lidé povídají. Také řekl, že ne vždy je příjemné to poslouchat, ale většinou je to zábavné. Uvědomuje si fakt, že je jeho dcera velice zvláštní, a právě proto vzbuzuje v lidech spousty pocitů.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]