Neskutečná vzpruha: tento džus vám dodá energii a potlačí únavu

Trpíte chronickou únavou? Pak je tento recept přímo stvořený pro vás. Je skvělý pro ty, kdo potřebují dodat novou životní sílu a energii. Tento džus navíc podpoří vaši imunitu, má blahodárný vliv na zvýšení počtu červených krvinek a potlačení zánětů. Zejména ty chronické jsou nejčastější příčinou únavy a ospalosti. Příprava tohoto chutného džusu není vůbec složitá. Obsahuje mrkev, červenou řepu a pro zvýrazněni chuti také různé druhy ovoce.

Tento džus si zamilujete pro jeho blahodárný vliv na vaše zdraví

Tento džus vřele doporučujeme lidem, kteří absolvovali chemoterapii, trpí extrémním vyčerpáním nebo oslabeným imunitním systémem či mají v dálce velké množství toxinů. Nedokáže napravit důsledky chemoterapii, ale umí zlepšit kvalitu života.

Džus je znám silnými detoxikačními účinky a pomáhá odstranit z těla odumřelé buňky a nežádoucí toxiny. Jakmile jej jednou ochutnáte, už nedokážete přestat a budete si jej připravovat denně. Je vhodný nejen pro nemocné lidi, ale pro každého, kdo má rád zdravé potraviny. Pokud se cítíte vyčerpaní, máte nedostatek energie nebo se cítíte melancholičtí, tento džus je zřejmě přesně to, co opravdu potřebujete.

Suroviny:

 • 200 gramů červené řepy
 • 200 gramů mrkve
 • 1 citron
 • 1 pomeranč
 • 1 jablko
 • med (volitelné)

Postup:

 1. Nejprve očistěte mrkev, jablko a červenou řepu a následně je odšťavněte v odšťavňovači.
 2. Pak vymačkejte šťávu z citronu a pomeranče.
 3. Nyní smíchejte vše dohromady.
 4. Pokud chcete, přidejte také 2 až 3 lžičky medu na oslazení a vylepšení chuti.
 5. Znovu zamíchejte, aby se med v džusu zcela rozpustil.

Abyste zachovali dostatek vitamínů a minerálů, je nejlepší pravidelně připravovat čerstvou várku džusu. Pokud si připravíte více džusu najednou, uchovávejte jej ve skleněné lahvi max. 12 hodin v lednici.

Užití:

Džus je nejlepší pít ráno na lačný žaludek. Užívat jej můžete i před obědem a před večeří. V případě chronické únavy nebo jiných zdravotních potíží užívejte 2 až 3 sklenice denně po dobu 1 týdne, pak si dejte týden pauzu a následně kúru znovu opakujte.