Nevíte jak vybrat šicí stroj? My vám poradíme!

Dnešní široká nabídka šicích strojů nám to ani trochu neusnadňuje. Je pravda, že čím pestřejší nabídka tím větší výběr, ale kdo se v tom má vyznat? Pokud jste naprostý začátečník a rozhodli jste se pořídit si tohoto pomocníka, který je součástí každé domácností, ocitnete se před složitým úkolem. Každý prodejce vás bude přesvědčovat, že má to nejlepší zboží. Dnes se společně podíváme na nejdůležitější body, které je potřeba si před samotným nákupem rozmyslet. Šicí stroj je bezesporu velkým pomocníkem, stejně tak, jako například mandl, který ušetří váš čas a odvede kvalitní práci bez takové námahy. Látat díry, zkracovat délky kalhot, přešívat záclonky by ručně trvalo věčnost.

K jakému účelu budeme šicí stroj používat

Nejdříve je potřeba promyslet, zda budu šicí stroj používat pouze k látání děr, zkracování délky kalhot či záclony. Nebo najdete odvahu pustit se do šití složitějších výrobků, které budou vyžadovat začištění švů. Možná, že přemýšlíte nad strojovou výšivkou ubrusů. Nezapomínejte, že šicí stroj si pořizujete na několik let a proto musíte přemýšlet dopředu. Základní šicí stroj umí šít rovně, zapošívat, entlovat. Šicí stroje o třídu výše mají pružné stehy, vyšívací stehy a stehy overlockové. Tyto pomocníky využijete i k obšití knoflíkové dírky. Když půjdeme ještě dál, existují šicí stroje, které automaticky vyšijí knoflíkovou dírku. Podle nastavení vyšijí i motiv na ubrus a mají mnohem více funkcí. Dále dělíme šicí stroje na manuální a digitální.

Kolik peněz mohu do stroje investovat

Pokud chcete, aby vám šicí stroj nejen vydržel nějaký ten rok, ale splnil vaše očekávání a měl více funkcí, které určitě postupně využijete – počítejte s investicí od 5 tisíc Kč nahoru. Za dobré značky lze označit Bernette, Bobbin, Janome, Pfaff, Singer, Zetina, Husqvarna. Než si některou značku vyberete, zjistěte si předem, jak drahé jsou náhradní díly, jehly a cívky. A rovněž si zjistěte, zda máte poblíž prodejnu, kde tyto věci seženete popřípadě, zda prodejce daného šicího stroje nabízí doplňkový prodej a servis. Moje osobní zkušenost se vztahuje na značku Brother a šicí stroj vlastním již 10 let a musím zaklepat, že bez problémů stále funguje. Brother mimo šicích strojů nabízí i pletací stroje a jde o značku s dlouholetou tradicí. Jehly i cívky dostanu skoro v každém obchodě, který má v nabídce galanterii a šicí potřeby. Pokud si nejste jisti s výběrem, neváhejte se obrátit na šicí centrum Haišman, kde zodpoví veškeré vaše dotazy.