Overlocky a coverlocky na téměř profesionální šití

Šicí stroje jsou součástí našich životů již pěknou řádku let. V každé domácnosti je občas potřeba něco zašít, ušít či spravit – šití se zkrátka nevyhne žádná svědomitá hospodyňka. Pokud si tuto činnost chcete co nejvíce usnadnit, pořiďte si šikovného pomocníka v podobě šicího stroje. Proč?

Šicí stroj vám práci usnadní, ubere dřiny a zároveň i ušetří spoustu času, který byste museli věnovat klasickému šití v ruce, což je hodně zdlouhavé. Navíc si díky šicímu stroji budete moci s oblečením vyhrát a šití tak pro vás nebude pouze povinnosti, nýbrž příjemnou činností, která vás bude bavit.

Není stroj jako stroj

Ačkoli je šicí stroj velice šikovný, nezvládne všechny šicí operace. Může za to jeho specifická konstrukce, která mu jednoduše neumožňuje vykonávat určité činnosti. Od toho existují další šicí pomocníci, jenž jsou na takové šicí operace skvěle konstruováni a díky kterým do svého šití vnesete další úsporu času a zároveň se vaše výrobky stanou ještě kvalitnějšími. Takovým pomocníkem je overlock a coverlock. Dvě slovíčka, mezi kterými spousta lidí nevidí rozdíl – a přesto tam je.

Overlock

Overlock je speciální šicí stroj, který sešívá, stříhá a zároveň i začisťuje. Pro mnohé švadlenky naprosto dokonalý aŠicí stroj velice oblíbený přístroj, se kterým je šití doslova zábava. Možná tento stroj znáte pod názvem obnitkovací stroj. Někdo si možná pohrává s otázkou, proč si pořizovat overlock, když i obyčejný šicí stroj zvládne overlockové stehy? To je sice pravda, ale stehy nejsou dostačující a pokud tento steh použijete, nevyhnete se dalšímu ručnímu šití a samozřejmě i dalším operacím, kterých vás overlock ušetří. A k čemu je takový overlock dobrý? Chcete-li dosáhnout opravdu kvalitní práce, použijte overlock Merrylock k šití z úpletů.

Coverlock

Šicí strojCoverlock sice zní podobně jako overlock, ale přesto jsou v něčem odlišné. Ačkoli se mu též přezdívá obnitkovací stroj, umí jednu speciální funkci, které se u jiných šicích strojů nedočkáte. Coverlock jakožto jediný typ stroje umí tzv. prádlový steh, kterému se říká též krycí či pokrývací. Tento steh se používá k začištění okraje oděvů. S coverlockem od značky Merrylock dosáhnete téměř profesionálního šití. Vaše výrobky budou kvalitní, dokonale začištěné – zkrátka jako od profesionálů!

Obrázek: eshop.brother-czech.cz

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]