Objevte výhody cafeteria: Zlepšete svou firemní kulturu a motivujte zaměstnance

Fotografie: Shutterstock

Firemní benefity mohou být významnou motivací pro zaměstnance. Cafeteria přitom nabízí praktické řešení, které má navíc své výhody i pro zaměstnavatele. Lze čerpat rozmanité benefity a získat ještě něco navíc.

Co je cafeteria a jak funguje

Program cafeteria je velmi praktický. Jde o souhrn různých benefitů, ze kterých si zaměstnanci mohou vybírat. Zahrnuje tisíce různých benefitů po celé republice. Nabízí tak lidem možnosti, jak se vzdělávat, pečovat o své zdraví i zrelaxovat. Odměny vedou k větší spokojenosti zaměstnanců, což je samozřejmě přínosné i pro samotný chod firmy.

Výhody pro zaměstnance

Pro zaměstnance je připravena opravdu rozmanitá nabídka benefitů. Využít je lze pro různé kurzy a studium, nákup odborných knih i beletrie, ale uhradit tímto způsobem lze třeba i návštěvu divadla či koncertu, akci s dětmi a podobně. S oblibou jsou využívány též sportovní benefity, ať už jde o posilovnu, bazén, skupinovou lekci či individuální trenérské služby. V neposlední řadě lze pak prostřednictvím benefitního programu uhradit rekreační zájezdy a ubytování.

Benefity pro zaměstnavatele

Všechny tyto výhody jsou skvělou motivací pro zaměstnance. Kromě toho však díky tomuto programu můžete ušetřit náklady. Poskytnutá částka je totiž osvobozena od odvodů zdravotního a sociální pojištění. Je tedy výhodnější poskytnout určité finance v této formě než přidávat peníze na mzdy. Případně lze takto zmírnit dopad snižování mezd – pokud část převedete do benefitů, reálný pokles příjmů zaměstnance je o 26 % menší. Zvládnete tak snížit firemní náklady, aniž byste přitom šetřili na svých lidech. Ve výsledku tak obě strany mohou získat.

Cafeteria nabízí řadu výhod, není proto divu, že jde o oblíbenou formu zaměstnaneckých benefitů. Objevte její výhody i vy a ušetřete.