Oblíbený učitel onemocněl rakovinou. Studenti si pro něj připravili překvapení, které dojme úplně každého

Fotografie: Depositphotos

Nemoci si nevybírají a mohou postihnout kohokoli v jakémkoli věku. A ne každý nad nimi bohužel dokáže vyhrát.

Když se studenti ze střední školy v Nashvillu dozvěděli, že jejich učitel umírá na rakovinu, ihned všeho nechali a šli k jeho domu, aby mu zazpívali píseň na rozloučenou. Byl to totiž asi nejoblíbenější učitel na celé škole, nebyl student, který by ho neměl rád. A to převážně z toho důvodu, že se nechoval jako učitel, ale spíš jako jejich kamarád. Takže si takové rozloučení opravdu zasloužil.

I přes nemoc stále učil

Ben Ellis byl učitel latiny a náboženství na Christ Presbytarian Academy v Nashvillu od roku 2008. Několikrát byl vyhlášený nejoblíbenějším učitelem roku a i jeho kolegové ho měli rádi. Mnoho lidí bylo proto opravdu zdrceno, když se dozvěděli, že onemocněl rakovinou. I když podstupoval náročnou léčbu, chtěl nadále vyučovat své předměty. Říkal, že dokud může, chce učit.

Fotografie: Unsplash

Studenti se s ním chtěli rozloučit

Bohužel se brzy ukázalo, že Benovi už nezbývá mnoho měsíců života. A když se tato nešťastná zpráva dostala do školy, všichni okamžitě všeho nechali. V ten den, 7. září 2016, své třídy opustilo více než 400 studentů, objevili se před Benovým domem a naposledy mu zazpívali jeho oblíbenou písničku.

Ve videu, které se neskutečnou rychlostí rozšířilo po internetu, můžete vidět, jak se Ben naprosto dojatý kouká z okna.

Fotografie: Pixabay

Zanedlouho na to Ben zemřel

Studenti hráli a zpívali více než půl hodiny a Ben si zpíval s nimi. Bylo vidět, že je po dlouhé době vážně šťastný. Další den poslal Ben žákům a učitelům vzkaz: „Miluji Vás. Nyní více než kdy jindy věřím v to, že Bůh je tu s námi. V okamžik, kdy jste přišli před můj dům, jsem cítil, že nejsem sám.“ Pouhých 10 dní poté, co bylo video zveřejněno na sociální síti, škola potvrdila, že Ben rakovině podlehl. Bena Ellise nejvíce oplakává manželka a jeho 5 dětí. Všem moc chybí.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]