Ochraňte zdraví i životy svých zaměstnanců díky těm správným pomůckám

Zdroj obrázku:
 Anan_R / Shutterstock.com

Když se řekne osobní ochranné prostředky, pak máme na mysli takové, jež zaměstnanec přímo nosí nebo je má alespoň u sebe. Jejich úkolem je ochrana před nebezpečím a nabízená paleta je opravdu široká.

Aby nás spolehlivě ochránily, musí odpovídat celé řadě platných norem a předpisů. Musíte je tedy vždy nakupovat tam, kde vám tyto vlastnosti garantují. Nebudete se pak muset zdržovat dohledáváním znění příslušných písemností a porovnávat je s udávanými parametry pomůcek.

Jaké druhy rozeznáváme?

Na našem trhu jich existuje celá řada a nejčastěji je dělíme podle oblastí, v nichž se používají.

  • prašné prostředí (kupříkladu roušky)
  • práce s chemikáliemi (roušky, ochranné brýle apod.)
  • hlučné prostředí (klapky na uši),
  • prostor, v němž probíhá svařování (ochranné helmy, kukly atd.), apod.

A ve hře jsou samozřejmě jak opakovaně použitelné, tak i jednorázové ochranné pomůcky. Většinu z nich svým lidem poskytuje zaměstnavatel, aby byly zajištěny bezpečné a komfortní pracovní podmínky. A jejich pořízení musí jít také ruku v ruce se školením o jejich použití.

Pomůcky, které budou vaši pracovníci rádi nosit

Aby však vesty, helmy, brýle či pracovní bundy nezůstávaly v nestrženém okamžiku odhozené v koutě (což samozřejmě jakýkoli stupeň bezpečnosti spolehlivě eliminuje), musíte je vybírat tak, aby se pohodlně nosily a přizpůsobily každému nositeli. U brýlí je například vhodná posuvná část v oblasti nosu, helmy by měly být k dostání v těch správných velikostech (nejlépe opět s možnou úpravou) a montérky či bundy by se měly dát v případě potřeby i „odlehčit“ – a to odepnutými rukávy či nohavicemi.

Jedině takové vybavení budou všichni na pracovišti rádi oblékat a vy tak nebudete muset řešit nejrůznější kázeňské přestupky i nebezpečné situace z nich vyplývající. A kde takové oblečení pořídit? Vyzkoušejte e-shop Safework.cz.