Vodní kámen ve sprchové hlavici výrazně snižuje tlak vody. Naučte se ji vyčistit tak, aby fungovala jako nová

Fotografie: Depositphotos

Aby byla vaše sprchová hadice opět čistá a tlak vody byl intenzivnější, nemusíte kupovat drahé chemické prostředky. Postačí vám tento snadný trik.

Odstraňování vodního kamene ze sprchové hlavice může být mnohdy výzvou, a to i pro toho nejzkušenějšího domácího kutila. Abyste se však nevzhledných usazenin účinně zbavili, nemusíte kupovat předražené chemické prostředky, které nejsou ani z malé části šetrné ke zdraví ovzduší a životnímu prostředí. Postačí vám totiž tento jednoduchý trik, díky kterému se zbavíte vodního kamene během pouhých několika minut.

Už žádné chemické prostředky

Pokud se chcete účinně zbavit usazeného vodního kamene na vaší sprchové hlavici, nemusíte již utrácet za předražené chemické přípravky – lze je nahradit některými přírodními složkami, které nestojí tolik peněz a navíc jsou mnohem více šetrné k životnímu prostředí. A právě jedním z nejúčinnějších produktů, který dokáže zbavit vaši koupelnu veškerých nevzhledností, je osvědčený bílý ocet.

Fotografie: Depositphotos

S pomocí lahve bílého octa se nejenže zbavíte veškerých usazenin vodního kamene na vaší sprchové hadici, ale také jím odstraníte veškeré nepříjemné pachy. Ne nadarmo se říká, že jde o produkt, jehož složky jsou ideální pro dezinfekci povrchu z nerezové oceli a odstranění plísní způsobených vlhkostí. Nyní již tedy na nic nečekejte, připravte si igelitový sáček a bílý ocet, a vrhněte se do čištění.

Jak trik provést:

První krok: Odšroubujte sprchovou hlavici z konstrukce vašeho sprchového kouta.

Druhý krok: Připravte si bílý ocet, igelitový sáček a odšroubovanou sprchovou hlavici. Hlavici vložte do igelitového sáčku, vlijte dostatečné množství bílého octa (aby byla hlavica celá ponořená) a sáček poté zavřete gumičkou.

Třetí krok: Směs nechte působit přes noc, aby mohl ocet pořádně pracovat a vodní kámen rozpustil. Po uplynutí této doby vyjměte hlavici z plastového sáčku a odstraňte odolné skvrny starým zubním kartáčkem. Vaše sprchová hlavice bude zářit tak, jako když jste si jí kupovali.

Fotografie: Depositphotos

Kromě toho, že se vaše sprchová hlavice bude opět lesknout, stojí za zmínku fakt, že se díky této metodě zvýší také tlak vody, která z hlavice vychází. To především opět díky očistě, kterou ocet vykonal.

Zdroj: Goodhousekeeping