Na cestu autobusem žena nikdy nezapomene. Usnula a probudila se v opuštěném voze. Asistovat musela policie

Fotografie: Depositphotos

Žena se probudila uprostřed noci v opuštěném a uzamčeném autobuse zaparkovaném v Ostrów Wielkopolski. Na místo musela být přivolána policie a hasiči, kteří zjišťovali okolnosti.

Policisté z Ostrów Wlkp. přijali 4. září po půlnoci překvapivý telefonát. Jednalo se o ženu, jež se probudila v zamčeném autobuse a prosila strážníky o pomoc. Na místo vyjeli nejen policisté, ale i hasiči, kteří byli na záchrannou akci připraveni. Na parkovišti na ul. Dworcowa, kde je autobusové nádraží, skutečně nalezli mladou ženu zavřenou v zaparkovaném autobuse. Naštěstí se ale strážníkům podařilo otevřít nouzový východ a žena byla vysvobozena.

Usnula v zamčeném autobuse, zatímco řidič odjel domů

Když se případ začal vyšetřovat, vyšly najevo překvapivé detaily celého incidentu. Mnohým to může připadat jako celkem běžná záležitost – žena zkrátka během večerního cestování autobusem usnula. Řidič, který vysadil cestující, se domníval, že již všichni vystoupili, ale nebylo tomu tak. Následně vozidlo zamkl, odjel domů a ženu tam nechal poklidně spát. Před odjezdem a uzamčením vozidla totiž pečlivě nezkontroloval, zda se uvnitř někdo nenachází. Spící žena zřejmě nebyla dostatečně vidět, ale to řidiči nebránilo v tom, aby v rychlosti prošel celou uličku.

Noc, kterou by nejspíš nikdo nechtěl zažít

Cestující byla v šoku, když se probudila v uzamčeném vozidle. Měla pocit, jako by se nacházela v nějakém špatném hororu. Naštěstí u sebe měla telefon a mohla si zavolat pomoc, jinak by nejspíš strávila noc v prázdném autobuse, a to by jistě nebylo příjemné. Pro ženu to ale dopadlo dobře, jelikož záchranáři dorazili brzy a ihned ji s mírným úšklebem vysvobodili. Když byla policie na místě, přijel i zaměstnanec dopravce, kterému autobus patřil a zamknul ho.

Varování jak pro cestující, tak i pro řidiče

Toto dobrodružství může být varováním jak pro cestující, kteří při únavě v autobuse často usnou, tak i pro řidiče. Ti by se měli před odchodem a uzamčením vozidla přesvědčit, zda uvnitř nikdo nezůstal. Přece jenom, nejedná se jen o přehlédnutou zastávku nebo krátkodobé upoutání pozornosti, ale o noc strávenou v prázdném a zamčeném autobuse.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]