Oblíbená poloha při spánku překvapivě hodně prozradí o vaší osobnosti

Fotografie: Freepik

Polohy při spánku mohou vypovědět spoustu informací o charakteru člověka. Preferovaná pozice ukáže, jaká jste osobnost.

I když to může znít trochu zvláštně, oblíbená poloha spánku může hodně vypovědět o naší osobnosti. V podstatě vše, co děláme, co máme rádi, co preferujeme, jak se chováme, jaké věci si vybíráme, odráží náš charakter. Proč ne i pozice při spaní. Téměř třetinu svého života strávíme spánkem, kvalitní odpočinek potřebujeme pro regeneraci a získání energie. Měli bychom si proto najít nejpohodlnější polohu, ve které se budeme cítit dobře. Jaká je vaše preferovaná pozice?

Poloha takzvaně na vojáka

Pozici vojáka zaujímá pouze 8% lidí. Znamená to, že spíte rovně na zádech s rukama podél těla. Poloha svědčí o tom, že jste klidná a uzavřená osoba, která má ve svém životě ráda pořádek. Na sebe i své okolí kladete vysoké nároky.

Fotografie: Freepik

Co se týká zdraví, tato pozice spánku je nejlepší pro udržení vašeho zdraví. Pokud ještě ke všemu použijete dobrý polštář a matraci, umožní vám chránit páteř a krk. Jediným problémem může být vyvolání chrápání a pálení žáhy, což může ovlivnit kvalitu spánku vašeho i člověka vedle vás.

Klasická poloha plodu

Pravděpodobně nejčastější pozice spánku, kterou preferuje 41% lidé. Spíte-li stočení na boku s koleny přitaženými k hrudníku a bradou svěšenou směrem dolů, jste velice plachý a citlivý jedinec. Máte tendenci nad věcmi hodně přemýšlet.

Fotografie: Freepik

Po zdravotní stránce může tato pozice způsobovat bolesti zad, šíje a také potíže s dýcháním. Na druhou stranu řeší problémy s chrápáním a se spaním u těhotných žen. Zároveň jste vřelá, svědomitá a čestná osoba, která je ve všem, co dělá, velice pečlivá.

Poloha volný pád

Oblíbená pozice pouze 7% jedinců. Spíte na břiše s rukama pod polštářem nebo kolem něj. To znamená, že jste odvážný člověk, občas trochu nervózní a přehnaně citlivý na kritiku. To vám ale nebrání být společenskou osobou otevřenou ke svému okolí. Kromě toho, že pozice volný pád může být velmi bolestivá pro vaše záda, krk a ramena, způsobuje také otočení obratlů.

Fotografie: Freepik

Spánek na boku s objetím kolem polštáře

Pokud při spánku objímáte polštář, vážíte si pout ve svém životě. Jste tedy velice milující, důvěryhodná, spolehlivá a loajální osoba, která je otevřená k lidem kolem sebe. Vždy se snažíte druhým pomoci, vyhovět a být tady pro ně v těžkých chvílích. Jste dobrými přáteli a věrnými partnery.

Fotografie: Freepik

Spánek na boku ale může způsobit některé zdravotní problémy, jako je například pálení žáhy nebo tlak v ramenou a bocích. Spíte-li ovšem na levém boku, můžete podpořit zdraví několika orgánů, protože jim tato pozice dokáže usnadnit jejich práci.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]