Nejlepší tip pro péči o orchideje: Po této speciální zálivce budou růst a kvést 365 dní v roce

Fotografie: iStock

Pokud chcete, aby vaše orchideje krásně kvetly po celý rok, není nic jednoduššího než začít používat tyto osvědčené rady a tipy.

Mnoho lidí se vlastně bojí pěstovat orchideje, protože si myslí, že péče o ně je velmi složitá. Ale ve skutečnosti jsou orchideje vlastně nenáročné rostliny. Samozřejmě, že na ně musíte dávat větší pozor než třeba na kaktus, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout. Stačí totiž znát pár jednoduchých triků, díky nimž vám bude vaše orchidej krásně růst po celý rok.

Speciální zálivka

Věděli jste, že nesprávná zálivka může zničit vaši orchidej? V žádném případě byste totiž neměli vodu nalévat přímo na listy. Úplně nejlepší je dát rostlinu na 30 minut do nádoby s vodou. To zajistí, že kořeny budou nasyceny jen tak, jak potřebují. A zalévat byste je neměli více než jednou týdně.

Rozhodně si vyzkoušejte připravit jednu velmi speciální zálivku. Pro její přípravu si nejprve nasekejte 4 stroužky česneku nahrubo. Přendejte je do dvoulitrové lahve a zalijte vodou. Nechte poté louhovat několik hodin, při nejlepším celý den. A výsledný roztok potom použijte k zalévání orchidejí koncem zimy a na podzim. Samozřejmě ho střídejte s klasickou zálivkou.

Fotografie: Pexels

Další vychytávka

Pokud chcete pečovat o listy vaší orchideje, použijte směs ze 30 ml mléka a 70 ml vody. Jemně otřete listy vatovým tamponem, který před tím namočíte do této směsi. Tento jednoduchý krok ochrání listy před viry a bakteriemi. Také byste měli orchideje přesazovat každé dva roky. A při přesazování vždy odstraňte suché kořeny. Za použití těchto vychytávek vám vaše orchideje poděkují.

Zdroj: GardeningKnowHow