Stačí dodržovat několik základních pravidel a pěstování orchidejí bude snadné

Pěstovat orchidej není jednoduché. Je několik zásad, které je nutné bezpodmínečně dodržet. My vám ukážeme, o jaké konkrétní se jedná. Když je dodržíte, můžete si být jisti, že tato rostlina bude zdravá, silná, a hlavně bude díky nádhernému květu také dokonalá.

Teplota

Orchidej by měla být na místě, kde není konstantní teplota. Kde dochází stejně jako v přírodě k tomu, že přes den je zde teplo a v noci chladněji. Také dejte pozor na to, aby měla vždy dostatek čerstvého vzduchu. Případná zatuchlá nevětraná místnost není to pravé. Na druhou stranu by orchidej nikdy neměla být na přímém průvanu.

Světlo

Orchidej potřebuje světlo. Čím, více ho má, tím lépe. Ideální je, aby byla zhruba 20–30 centimetrů od okna. Pozor na to, aby nebyla příliš blízko. Sluneční paprsky jsou celkem silné, a tak by mohlo klidně dojít i k tomu, že rostlinu popálí. Tomu byste se měli vyvarovat. Buď zvolte správné místo, nebo různé matné folie, které umístíte na okno.

Voda

Bez té se neobejde žádná rostlina a ani orchidej není v tomto případě žádnou výjimkou. Pokud ji chcete zalévat, tak jí plně stačí interval jednou týdně. Ideální je vždy ráno. V létě, ve velmi horkých dnech je možné zalévat již dvakrát do týdne. Snažte se o to, aby po zalití byla zemina kompletně vlhká, ale aby nedocházelo k tomu, že se bude voda na dně květináče hromadit. Měly by zde být díry, kterými voda odteče.

Správná péče

Základní pravidla znáte. Nyní se podívejme i na několik dalších, které souvisí se správnou péčí. Pokud jí chcete prospět, dejte ji několikrát do roka na tmavé místo, zhruba na 5 dní. Potom ji opět vraťte tam, kde je zvyklá. Díky tomu bude silnější a snáze rozkvete.

Vhodné je používat také správný květináč. Měl by být nejenom dostatečně velký, ale měl by být transparentní. Zvolte skleněný, nebo plastový. Díky tomu lépe uvidíte kořenový systém a ten bude moci čerpat světlo, což květině jenom prospěje.