Péče o pokojové rostliny vyžaduje dodržování třech hlavních pravidel

Pokojové rostliny jsou skvělou ozdobou každého domu, stejně jako bytu. Jak zajistit, aby byly skutečně krásné? Dejte na rady zkušenějších. Péče o ně není až tak složitá, když víte, jak na to. Stačí rostlině zajistit tři hlavní kroky a výsledkem bude, že vás ohromí krásou svých květů. A jak na to?

Pozor na plísně

Prvním krokem je zajištění zdraví pro vaši rostlinu. A to nejlépe tak, že se budete snažit eliminovat výskyt jakýchkoliv plísní. Pokud se v květináči objeví, je třeba odstranit napadenou zeminu. Tu nahraďte zeminou novou, se kterou smícháte trochu skořice. Ta zajistí, že se plíseň nebude dále množit.

Dále je třeba dbát na to, aby byla zemina provzdušněná. Tedy aby se v ní nacházel dostatek kyslíku. I toto umí předcházet výskytu plísním. Dále pozor i na nadměrné množství zálivky. Jako první pomoc v případě plísní se hodí používat jak zmíněnou skořici, tak i citronovou šťávu, nebo kyselinu citronovou. Ale jenom v minimálním množství.

Dobrým pomocníkem proti plísním se jeví i česnek, který stačí prolisovat, smíchat s vodou a tou následně rostlinu zalít. Stejně tak je možné vzít stroužek a do zeminy ho jednoduše zastrčit. A nechat ho být.

Pozor na škůdce

Dalším rizikem pro rostliny mohou být škůdci. Je třeba dbát na to, aby k jejich výskytu nedošlo. Tady pomohou třeba různá hnojiva, která rostlinu nejenom vyživí, ale mohou škůdce i odpuzovat. Pokud se podíváme i na několik přírodních metod, tak můžou přijít vhod třeba slupky z cibule, nebo i jednou zmíněná skořice. I to je cesta, jak se škůdcům, vyhýbat a jak mít pokojové rostliny, které budou i nadále neustále zdravé.

Pozor na nedostatek výživy

Hnojení. To je něco, bez čeho se neobejdou žádné pokojové rostliny. V obchodech se dá dnes koupit celá řada hnojiv, ale pokud nechcete používat chemii, je na místě zkusit osvědčené přírodní postupy. Jako první pomoc se jeví cukr rozpuštěný ve vodě. Stejně tak je možné přidat i trochu droždí a tímto rostlinu zalít. Tím zajistíte, že jí okamžitě dodáte potřebné živiny, látky i energii k růstu.

Dále je na místě používat i různá další hnojiva. Opět to může být zmíněná skořice, hodí se také slupky od banánů, nebo slupky z cibule. Doporučené jsou i skořápky z vajíček, nebo dokonce obyčejný dřevěný popel. Toto všechno jsou věci, které na pokojové rostliny platí a zajistí u nich, že budou ve všech směrech dokonalé.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]