Pečené kuřecí paličky s dokonalou vůní bylinek

Již vám došla inspirace a chtěli byste svůj jídelníček obohatit o nové recepty na chutné pokrmy, kde hrají hlavní roli kuřecí paličky? Tento je jedním z nich. Kombinuje totiž tradiční suroviny s těmi méně tradičními a výsledek je přímo dokonalý. Kuřecí paličky nemusíte jen zapékat v troubě, je možné jim dodat i velmi intenzivní chuť na pánvi společně s aromatickým kořením.

Potřebné ingredience k zhotovení pečených kuřecích paliček s vůní Provence

Než se pustíte do vaření, připravte si tyto suroviny:

  • 6 až 7 kusů kuřecích paliček
  • 1 velkou cibuli
  • 150 mililitrů sójové omáčky
  • sůl a mletý pepř na dochucení

Dále se neobejdete bez: půl lžičky mleté sladké papriky, lžičky sušeného česneku, lžičky grilovacího koření na kuře, lžičky koření byliny z Provence, půl sklenice piva a trošky slunečnicového oleje k pečení.

Jak postupovat při přípravě pokrmu?

Kuřecí paličky omyjte pod studenou vodou, očistěte a nařízněte na kůži ostrým nožem do kříže. Pak dejte chvíli maso stranou a připravte si marinádu z koření. Ve středně velké míse si smíchejte mletou papriku, sušený česnek, grilovací koření, bylinky z Provence, sůl, pepř, sójovou omáčku a slunečnicový olej. Do kořenící směsi posléze vložte nařízlé kuřecí paličky, promněte a nechte v lednici marinovat po dobu alespoň dvou hodin.

Mezitím si oloupejte a najemno nakrájejte cibuli, vložte do rozpálené velké pánve s trochou oleje a restujte ji do zezlátnutí a změknutí. Nakonec vyjměte z chladničky marinované kuřecí paličky a poklaďte je do pánve k opečené cibuli. Opékejte se všech stran, vlijte k masu i zbytek marinády z mísy. V poslední fázi přijde do směsi v pánvi pivo. S ním pečte a duste maso pod pokličkou asi čtvrt hodiny na mírném plamenu.

Servírování kuřecích paliček

Upečené kuřecí paličky vás prostě ohromí svou intenzivní chutí všech možných druhů koření. Pivo všechno aroma jen podpoří. Maso podávejte například s rýží, nebo s pečenými bramborami. Hodí však i čerstvý salátek z rajčat, okurky a papriky. Přejeme dobrou chuť!

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]