Pečení je oblíbeným koníčkem i povinností mnoha žen. Co všechno by měly mít v kuchyni po ruce?

Fotografie: Pexels

Moderní kuchyně musí být kvalitní a designová, ale také dokonale vybavená nezbytným sortimentem. Ani sebekrásnější kuchyňská linka je bez nutných pomocníků a vychytávek nebo potřebných surovin nepoužitelná.

Každá správná hospodyňka moc dobře ví, že při dnešních cenách potravin čili hotových výrobků, určitě neušetří. Pokud vyrazíte s početnou rodinkou do cukrárny na zákusek a kávu se šlehačkou, zaplatíte hromadu peněz. Chladné období roku není určeno pro dlouhodobý pobyt venku, a proto se můžete dát na pečení. K tomu však potřebujete formy, pekáče, válečky na těsto a také dózy na potraviny.

Vytvořte si prostředí jako profesionální kuchař

Pokud nepatříte ke zkušeným hospodyňkám a s pečením nemáte valné zkušenosti, začněte obyčejnou bábovkou nebo nepečenými dezerty. Možná se hned na první pokus nepodaří a nebudou vypadat vábně, nicméně chybami se člověk učí. Musíte myslet na to, že je domácí výroba výhodnější. Moc dobře víte, jaké suroviny používáte a kolik ušetříte. Klasickou bábovku zpestřete oříšky, určitě se vám bude hodit i čokoládová poleva. Na obyčejnou mouku zapomeňte a dopřejte své rodině něco nového. Do oka vám padne jemná mandlová mouka a samozřejmě i pekařské droždí.

Buďte kreativní!

Když se naučíte péct klasické dezerty, stane se kuchyně vaším královstvím a místem oddechu. Poté se vrhnete na pečení dortů, rolád nebo makronek. V tomto ohledu se vám bude hodit marcipán, jedlý papír, čokoládová poleva, kakao, kos a nejrůznější náplně a krémy. Myslete i na správné uchování surovin. Na první pohled vám padnou do oka praktické a designové dózy na potraviny s výborným těsněním. Pamatujte, že zvětralé suroviny jsou k ničemu.

Udělejte si v domácnosti pořádek a vybavte ji vším potřebným. Mrkněte na web Dometa, kde najdete pestrý sortiment výrobků, který je určen nejen do kuchyně.