Penny board je ideální board do města

Skateboard, long board, penny board, jak se v tom má člověk vyznat? Pojďte se s námi podívat na trochu historie a také možné využití penny boardů. Tyto barevné plastové desky na kolečkách totiž zaplavily svět a možná byste jednu užili i vy či vaše děti.

Penny board je malá a lehká deska na kolečkách, která se dá snadno přenášet. Možná nevíte, že původně penny boardy pochází od autralské společnosti Penny Skateboards založené v roce 2010. Dnes už však penny boardem nazýváme i výrobky jiných značek, označení se totiž velmi uchytilo. Původní penny board však byl plastový a dlouhý 22”.

Penny board je skvělý pomocník do města

Penny board je ideálním pomocníkem pro každého, kdo se chce ve městě pohybovat trochu rychleji. Je totiž malý a lehký, snadno ho dáte do batohu. Kola má větší a měkčí, takže přejede i trhliny, oblázky a drsnější terén. Díky tomu všemu jezdí penny boardy poměrně rychle, navíc umožňují snadno nadzvednout přední část, když potřebujete přejet obrubník.

Jsou tedy vhodné zejména pro dopravu z bodu A do bodu B, místo přeplněné tramvaje nebo metra. Na provádění triků na U rampě se zase tolik nehodí, k tomu existují jiné typy boardů.

Je vhodný pro děti a drobnější postavy

Penny board je skvělý pro děti, které se chtějí naučit základy rovnováhy, otáčení se a jiné fundamentální kroky. Až vyrostou, mohou přejít na jiný typ boardu. Hodí se ovšem spíše pro děti a drobné postavy, typicky na něm jezdí ženy. Penny board je přece jenom poměrně malý a rychlý, je krátký, takže nohy máte blízko u sebe a nedokážete tak dobře držet stabilitu.

Rozhodně s ním projevíte svůj styl

Nabídka penny boardů je dost široká, prodávají je ve specializovaných i v obecných sportovních obchodech. A kdo by si nevybral, ten si může koupit zvlášť kolečka, desku i osy a svůj penny board si sestavit. Například e-shop efitness.cz nabízí možnost nechat si smontovat penny board na míru.