Pes hraje na piano a roční holčička k tomu předvádí „žížalí tanec”. Matka natočila okamžik, jaký svět ještě neviděl

Fotografie: iStock

Seznamte se s pejskem, který vášnivě rád hraje na piano. Když se k němu připojí ještě malá holčička s originálním tanečním vystoupením, málokdo udrží vážnou tvář.

Jeho jméno je Buddy Mercury. Je pojmenován po slavném zpěvákovi kapely Queen, jelikož hudební talent nezapře. Oblíbenou kratochvílí tohoto bígla je hra na piano, kterou doprovází i „zpěvem”. Jeho videa sledují miliony lidí a má i vlastní webové stránky, kde si můžete zakoupit suvenýr s jeho vyobrazením.

Na vytí si dává opravdu záležet

Celé video začíná příchodem roční holčičky. S sebou nese dětskou hračku v podobě kytary, na které si může pouštět písničky. Dívenka zapne knoflík a kytara začne hrát rokenrolovou verzi známé dětské písničky. Zareaguje okamžitě a začne se nakrucovat jako malá žížalka. Hlavní hvězda klipu však zatím sedí nevzrušeně zády a kouká se ven prosklenými dveřmi.

Zda pejsek už nemohl vystát tóny linoucí se z dětské kytary, nebo se chtěl jen přidat, to není jasné. Každopádně se v jednu chvíli zvedne a přijde ke klavíru. Postaví se na zadní a začne tlapkou mačkat klávesy. Po každém tónu zavyje a vypadá to, že si na správné intonaci dává opravdu záležet. Mezitím holčička pokračuje v originálním tanci a v jednu chvíli vzniká skutečně legrační kakofonie, při které se opravdu nejde nesmát. Oba si mejdan evidentně užívají.

Fotografie: Freepik

Je to ten nejlaskavější pes

Jakmile pejsek dohraje, přijde k pánovi a dostane od něho pochvalu. Nebylo to náhodně zachycené video, Buddy hraje na klavír i několikrát denně. Jeho majitel se pak o klavírní vystoupení dělí s jeho fanoušky, kteří Buddyho zbožňují. Dokládá to obrovská sledovanost a tisíce napsaných komentářů.

Pejska si rodina přivezla z adopční akce v roce 2016. Jeho majitel jej popisuje jako nejlaskavějšího psa, kterého kdy viděl. Naprosto prý miluje lidi i jiná zvířata, a to dokonce i kočky. Vyjde prostě úplně s každým. Měl velké štěstí, protože není sám, kdo miluje hudbu. Jeho majitel je bubeník a malá Lis Sis projevuje lásku k muzice už od malička, jak předvádí ve videu.

Na Buddyho stránkách můžete vidět další videa, kde prokazuje svůj hudební talent. Lze zde také koupit tričko, hrnek nebo čepici s jeho obrázkem. Stránky slouží jako podpora pro opuštěná zvířata v útulcích, aby se lidé inspirovali a brali si opuštěné pejsky z útulků. Jak píše Buddy na stránkách: „Mým cílem je přinášet světu radost, smích a chválu prostřednictvím lásky k hudbě. A také pomáhat zachránit více chlupatých přátel.” Jak mu to jde, to se můžete podívat ve videu.

Zdroj: Ridus