Pitbula z útulku nikdo nechtěl. Těsně předtím, než měl být utracen, došlo ke zvratu

Fotografie: Depositphotos

Pokud jste se někdy byli podívat v psím útulku, mohli jste si všimnout velkého množství pejsků, kteří se zde nachází. Jeden z nich byl málem utracen, protože jej nikdo nechtěl.

V každém zvířecím útulku se nachází hodně psů, koček nebo jiných zvířat, která čekají na nového majitele. Tato zvířata občas v útulku stráví i několik let, protože o ně nikdo nemá zájem. V některých organizacích to je dokonce tak, že pokud o zvíře někdo nemá dlouhodobě zájem, je poté zvíře utraceno. Podobný osud čekal i tohoto psa, ale naštěstí jej na poslední chvíli zachránili jeho noví majitelé.

Podobné příběhy všech zvířat

V případě, že se půjdete podívat do psího útulku, zkuste se zeptat na minulost zvířat, která se na tomto místě nachází. Minulost tamějších pejsků je téměř u všech stejná. O některé psy se nemá kdo starat, protože majitel zemřel, pejsek se narodil na ulici a neměl majitele nebo se majitel už nechtěl o zvíře starat.

Pes, který je v útulku dlouhou dobu

Tento pejsek jménem Benny se ocitl v útulku v době, kdy mu bylo pouhých 8 měsíců. Jeho majitelé jej vyhodili na ulici a odmítli se o něj dále starat. Naštěstí si našel druhý domov právě v útulku, ale o pejska neměl nikdo zájem. Majitelé útulku pravidelně zveřejňovali inzeráty s tím, že nabízí Bennyho k adopci, ale nikdo se stále neozýval.

V Kalifornii platí, že pejsek může být nabídnut k adopci, ale na pobyt v útulku má jen určitý čas. Pokud je tedy v útulku moc dlouho, je u něj naplánováno utracení. Na dlouhodobou péči o psa v útulku nemají v Kalifornii dostatek peněz, místa ani lidí, kteří by se o velké množství psů mohli starat.

Fotografie: Pexels

Benny měl být utracen

Protože byl Benny v útulku už moc dlouho, byl přemístěn na místo, kde psi čekají na utracení. Měl ale obrovské štěstí, jelikož jeden mladý pár si všiml na sociálních sítí inzerátu, v němž byl Benny nabídnut k adopci. Jejich rozhodování o tom, zda adoptují Bennyho podpořilo to, že se dozvěděli, že mu nezbývá příliš mnoho času. V momentě, kdy si pro něj do útulku přišli, bylo vidět, že si Benny se svými novými majiteli bude opravdu rozumět.

Zdroj: Life with dogs

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*