Plíseň na stěnách způsobuje mnoho zdravotních komplikací. Zbavit se jí lze snadno pomocí jedlé sody

Objevila se ve vašem bytě nebo domě plíseň na stěnách? Je třeba okamžitě jednat. Nejenom, že špatně vypadá. Má vliv i na vaše zdraví. A to velmi výrazný. Když se u vás doma objeví plíseň, znamená to jediné. Ve vašem domě nebo bytě je nadměrná vlhkost, která by zde rozhodně neměla být. I ta může negativně ovlivňovat lidské zdraví. Dále nelze zapomínat na to, kolik škodlivých mikroorganismů a bakterií se z plísní dostává do ovzduší. Následně je vdechnete a jsou ve vašem těle, kde způsobují mnoho dalších problémů.

Neničte plíseň na stěnách další chemií

Na trhu existuje celá řada přípravků, které jsou určené právě na plíseň na stěnách. Jejich použití rozhodně nedoporučujeme. Z jakého důvodu? Sice plíseň odstraníte, ale dostanete do svého domova mnoho chemie, kterou tyto produkty obsahují. V tu chvíli nevdechujete bakterie z plísně, ale chemické sloučeniny, které vám škodí ještě více,

Řešení však existuje a to v podobě tohoto unikátního roztoku na plísně, který si vytvoříte z pár běžných věcí, které máte doma. A pokud ne, koupíte je kdekoliv. Toto jsou 3 složky, které si připravte:

  • Jedlou sodu
  • Saponát
  • Vařící vodu

Příprava je velice jednoduchá

Máte vše po ruce? Můžete se pustit do přípravy. Stačí, když jednotlivé složky smícháte v tom správném poměru. A tím jsou 2 lžičky jedlé sody a 1 lžička saponátu. Následně přidejte horkou vodu v množství, aby vznikla hutnější pasta, kterou použijete na odstranění plísně. Pokud jsou její ložiska velká, upravte jednoduše poměr surovin na potřebné množství.

Zeď vydrhněte

Směs saponátu a jedlé sody naneste třeba na houbičku nebo kartáč a začněte zeď drhnout. Nebojte se přitlačit. Plíseň je často ukrytá i hlouběji než na povrchu a je třeba ji ze zdi dostat. Takto vydrhněte celou napadenou plochu i její okolí. Druhý den to stejné zopakujte. Při odstraňování doporučujeme důkladně větrat, stejně jako používat roušku. Následně nezapomínejte na důkladnou hygienickou očistu a vyprání oblečení. Stopy plísní mohou ulpět i na vás.

Snažte se výskytu plísně zabránit

Tento postup je osvědčený ve chvíli, kdy se plíseň na stěnách již objeví a je třeba se jí zbavit. Pokud nechcete, aby se u vás vyskytovala, je třeba snížit výskyt vlhkosti v domácnosti. V kuchyni používejte digestoř, v koupelně zase větrák. Dále doporučujeme i pravidelné větrání, hlavně potom ve dnech sucha, kde se vlhkost velmi efektivně eliminuje. Pokud nic z toho nepomáhá, je třeba investovat do speciálních odvlhčovačů, které dokážou 24 hodin denně hlídat hodnotu vlhkosti vzduchu a v případě potřeby ji začnou snižovat. Sice jde o určitou investici, ale myslete na to, že zde mluvíme o vašem zdraví.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]