Teplotní skoky v Česku zdaleka nejsou u konce. Připravte se na to, co nás čeká v příštím týdnu

Fotografie: Depositphotos

Po středečním ochlazení se můžeme opět těšit na teplé počasí, které si užijeme o víkendu. Pak se však prudce ochladí a teploty nepřesáhnou 10 °C.

Teploty budou jako na houpačce. Čeká nás opět nebývale teplý víkend. Poté se však prudce ochladí a do České republiky se vrátí teploty typické pro toto roční období. Jak informuje TN, ve vyšších polohách může sněžit a objeví se i přízemní mrazíky. Dlouhodobý výhled neslibuje žádné výrazné oteplení. Příští týden se tak vrátíme opět k zimním bundám.

Víkend bude teplý a polojasný, pak se ochladí

Poté, co jsme si užili nebývale teplého víkendu, kdy padaly teplotní rekordy téměř na všech stanicích, přišlo v týdnu prudké ochlazení. A to až o 12 °C. Chladnou středu však opět vystřídají postupně rostoucí teploty, jež vyvrcholí o víkendu. Těšit se můžeme na teploty kolem 24 °C v sobotu, neděle by měla být ještě teplejší. Na některých místech rtuť teploměru vyšplhá až k 26 °C.

Celý víkend by mělo být polojasno a jen s občasnými přeháňkami. Už po víkendu však dojde k ještě většímu propadu teplot. Ochladí se až o 20 °C. Předpověď na příští týden totiž počítá s postupně snižujícími se teplotami. Ke konci týdne se budou pohybovat v rozmezí jen 5 až 10 °C. Což bude výrazný propad oproti nebývale vysokým teplotám, které neodpovídají tomuto ročnímu období.

První předpověď počasí na léto 2024: Češi se podle meteorologů mají připravit na rekordní měsíce

Místy se vyskytne sněžení a přízemní mrazíky

Panovat navíc bude i vysoká oblačnost s deštěm, přeháňkami i bouřkami. Ve vyšších polohách pak mohou být přeháňky smíšené nebo sněhové. Na řadě míst by se také měly opět objevit přízemní mrazíky. „S nemalou pravděpodobností přijde na začátku příštího týdne docela razantní ochlazení, mohlo by opět docela výrazně mrznout. Pokud se tak stane, jsme z podstatné části letos bez úrody ovoce,“ uvádí ČHMÚ na síti X.

námraza
Fotografie: Freepik

Ani dlouhodobější výhled neslibuje výraznější oteplení. Nízké teploty by tak měly panovat i o následujícím víkendu a pokračovat i nadále. Ačkoliv se bude jednat o výrazné ochlazení, přiblíží se teploty běžnému průměru pro měsíc duben. Na SvětěKreativity se můžete podívat také na první předpověď počasí pro léto 2024.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*