Pohádky otevírají brány dětské fantazie

Děti mají velmi barvitou představivost a i my dospělí pro ně mnohdy představujeme určitou pohádkovou bytost, kterou jim připomínáme. Vzpomínám si, jak jsem si jako malá holka myslela, že každá babička je kouzelná. Pohádky totiž otevírají dětem brány do říše fantazie a klíč této brány máte v rukou vy – rodiče. Ona to i svým způsobem pravda je, protože nikdo není hodnější a moudřejší než babička a nikdo neupeče tak úžasné koláče. Pak už snad jen kouzelný ubrousek, kterému stačí poručit, aby se sám prostřel. Ale protože my dospělí už v pohádky nevěříme, musíme se o prostřený stůl postarat sami. Zabavit děti bývá mnohdy náročné, ale se správnou pohádkou na internetu se to povede vždycky.

Nejlepší zábava pro děti – Pohádky

Jako mávnutím kouzelného proutku se přenesou do děje a vášnivě prožívají s pohádkovými postavičkami všechna jejich dobrodružství. Napínavé děje, nová přátelství, svět kouzel, lásku, dobro i zlo. Jenže, co dělat, když v televizi zrovna žádná pohádka neběží a vy máte na sporáku rozvařený oběd a kouzelný ubrousek nevlastníte? Jak ty malé neposedné tvorečky přimět alespoň na chvíli zvolnit? No přece jednoduše – online pohádkou. Pro nejmenší to mohou být animované pohádky, na které si vzpomenete určitě ještě i vy sami.

Pohádky pro všechny kluky i holky

Kdo by neznal a nepamatoval si na Krtečka? Nebo legrační postavičky, které všechno zkazí Pat a Mat? A nezapomenutelní králíci Bob a Bobek z klobouku od kouzelníka Pokustóna. Z hraných pohádek to mohou být například Krkonošské pohádky, kde vždy zvítězí dobro nad lakotou a závistí. A co takhlepohadka-bob-a-bobek létající kufr, kouzelný prsten či cestovní plášť? Krásná princezna Arabela může bavit vaše děti, než dovaříte oběd. A kde hledat inspiraci i velké množství pohádek? Přece na databázi pohádek a večerníčků od těch, které si pamatujete ještě i vy sami až po ty moderní. České, ale i zahraniční pohádky, kde najdete vždy i pokračování. Možná, že si docela rádi uděláte čas a na některé se podíváte zároveň s dětmi a zavzpomínáte, jak se i s vámi dívali vaši rodiče.

Obrázek: www.veselepohadky.cz