Pokladnička na míru: Šetření je radost!

Říkáte si, že byste měli šetřit, abyste si mohli konečně pořídit nový svetr, nové kolo, lístky na koncert nebo jízdenku po Evropě? Své sny si můžete splnit, jen je potřeba mít tu správnou pokladničku, do které bude radost přidávat penízky.

Skleněná pokladnička prozradí, co ukrývá

Velmi oblíbenou formou pokladničky se stává skleněná dóza nebo obyčejná zavařovačka. Tu si můžete dle svých představ dozdobit. Kolem vršku můžete uvázat mašli, nebo ji můžete uvázat přes tělo sklenice. Na sklenici můžete barvičkami na sklo namalovat zeměkouli, svetr nebo na ni napsat záměr vašeho šetření. Rozhodně však skleněnou pokladničku nezakrývejte látkami ani ji nezabarvěte celou! Vždycky, když půjdete kolem ní, můžete obdivovat její obsah a těšit se, až tam bude dost peněz, které si poté budete moci užít.

Svatební šetření

Mnoho novomanželů po svatbě plánuje svatební cestu, na kterou určitě budou potřebovat prostředky, aby si ji náležitě užili a oslavili tak začátek společného života bok po boku. Někteří si nepotrpí na cestování, ale už by chtěli miminko a domeček. Proto je dobré vymyslet pokladničku, do které mohou hosté na svatbě přihazovat dobrovolně peníze, které pomohou splnit tyto sny. Určitě nic nezkazí papírová krabice obalená v bílém papíře a ozdobená mašlí či květinou.

Pro zdatnější se nabízí možnost vyrobení papírového domu, který rovnou prozradí, na co hosté přispívají.

Tip na závěr – cesta kolem světa

Chtěli byste cestovat? Ať už jen v tuzemsku nebo za hranicemi, nebo snad po celém světě? Máme originální tip na pokladničku, která se jen tak nevidí! Vše, co je potřeba, je glóbus. Ano, správně. Glóbus, tedy zmenšenina země. Do něj stačí nožem vyříznout dírku na peníze a může se šetřit! Výhodou je, že se do něj jen tak nedostanete, aniž byste ho rozbili, proto vaše našetřené peníze nebudou mizet.

Obrázek: pixabay.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]