Pokud dovolíte svému psovi spát s vámi v posteli, pak je dobré vědět, jaká pozitiva jsou s tím spojena

V mnoha domácnostech pes nesmí do postele. To je ale velká chyba, jelikož spaní se psem je zdraví prospěšné. V těchto 8 oblastech to ovlivní vaše tělo. Povídejte se s námi na hlavní změny. Budete překvapeni, jak moc důležité je, že si budete brát psa do své postele.

Na negativa zapomeňte

Mnoho lidí tvrdí, že pes do postele nepatří. Že je to nehygienické, že budete muset častěji uklízet, nebo že je to nedůvodné. Pes však už dávno není jenom hlídač. Je spíše člen rodiny a kamarád. A to ho do postele vezměte. Až zjistíte, jaké má spaní se psem pozitiva, budete s ním nocovat každý den. Toto je výčet hlavních kladů.

Uklidníte se

Máte u sebe někoho, s kým se cítíte velmi dobře. Díky tomu se dostaví pocity uklidnění. Vzájemný dotek zajistí, že budete usínat klidní, s pocitem že máte na blízku někoho, koho milujete.

Lépe usnete

To přímo souvisí s vaším uklidněním. Pokud budete klidní, znamená to, že mnohem lépe a mnohem rychleji usnete. Díky tomu budete mít dostatek spánku, a tak budete i dostatečně odpočinutí a zregenerovaní.

Nebudete trpět stresem

Místo antidepresiv nebo odborníků vyzkoušejte něco jednoduššího. A tím je právě spaní s vaším domácím mazlíčkem. Je prokázáno, že zvířata výrazně snižují stres. Stačí s nimi být každý den v posteli a uvidíte, že za pár dní na tom budete psychicky lépe.

Bude vám teplo

I v chladnějších dnech vám bude dokonalé teplo. Spaní se psem zajistí, že vás čtyřnohý mazlíček dokáže svým tělem a také svou srstí dokonale zahřát.

Nebudete trpět depresí

Žijeme v uspěchané době a deprese jsou poměrně časté. Více než odborníci nebo medikace pomůže právě váš čtyřnohý přítel. Berte si ho do postele a budete depresi nejenom předcházet, ale pokud jí už trpíte, tak budete také snižovat její případné projevy.

Budete v bezpečí

Máte někdy obavy z toho, že do vašeho domu nebo bytu může vniknout někdo cizí? Třeba zloděj? I tady přináší spaní se psem své výhody. Budete mít u sebe někoho, kdo vás dokáže v případě potřeby ochránit. Samozřejmě hlavní roli zde hraje plemeno pro vašeho psa.

Upevníte vzájemné poutu

Čím více budete se psem v kontaktu, tím více upevníte své vzájemné pouto. Dá se říci, že můžete být doslova jako nerozluční přátelé. Prospějete jak sobě, tak samozřejmě i svému mazlíčkovi.

Zlepšíte fungování svého mozku

Je tomu skutečně tak. Nejenom proto že budete klidní a dostatečně zregenerujte. Když budete spát se svým mazlíčkem, dojde k uvolňování hormonu oxytocinu. Ten umí ovlivňovat nejenom náladu jako takovou, ale umí ovlivňovat i lidský mozek.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]