Policejní pes Kovax odchází do důchodu. Rozloučení s ním je dojemné a plné emocí

Fotografie: Depositphotos

I pejsci, kteří jsou chovaní pro práci, si potřebují užít volného času. A přesně to platí pro tohoto policejního psa Kovaxe.

Policie v Jämtlandu se nedávno loučila s jejich věrným parťákem, který odcházel do důchodu. A nebyl jím nikdo jiný, než pes Konax, který službu u policie vykonával léta. A málokdo si uměl představit lepšího psa. Nyní mu jeho lidští kolegové za jeho práci děkují ve velice emotivním příspěvku na Facebooku. Pes prostě pro člověka vždycky bude nejlepším přítelem, ať už se jedná o cokoliv.

Policisté k sobě často potřebují psy

Bezpečnost společnosti závisí ve velké míře na policii a jejich úsilí. Ale právě policisté mají každý den po boku kolegu, kterým není nikdo jiný, než pes. Většinou to bývají němečtí ovčáci, kteří se pro práci u policie dobře osvědčili. Tito policejní psi pomáhají naprosto se vším, od pátrání po pohřešovaných osobách, hledání drog až po sledování, a většinou mívají úplně bezchybný výsledek.

Fotografie: Depositphotos

Policejní pes Kovax si chce užít trošku toho klidu

A jedním z takových psů byl právě německý ovčák jménem Kovax. Ten má u policie velice dlouhou kariéru a nastal čas, aby odešel do psího důchodu. A určitě už se těší na to, až bude rozmazlovaný a bude si moct celé dny hrát.

Policie na svém Facebookovém profilu uvedla „Čas dožene i naše čtyřnohé kolegy,“ a vyjmenovala velké množství statečných skutků, které Kovax za jeho službu udělal.

Fotografie: Pixabay

Všem bude moc chybět

Sami policisté říkají, že vůbec neví, jestli se ještě nějaký pes Kovaxovi vyrovná. Byl s nimi totiž tak dlouho, že si neumí představit to, že najednou se svým pánem prostě nepřijde. Jsou z toho všichni zdrcení a přiznávají, že jim bude moc chybět. K příspěvku ještě připsali: „Nyní si můžete odpočinout a užít si volný čas, který si zasloužíte! Děkujeme a smekáme před Vámi klobouk. Přebíráme stráž!“

Fotografie: Pixabay

V komentářích se přidali i ostatní kolegové. Jeden z nich připsal: „Odvedl jste dobrou práci! Vaše oddanost byla opravdu neskutečná. Doufám, že si teď dopřejete dlouhé spaní, kousání všeho možného a hlavně pohodu. Nebojte se potrápit svého páníčka nějakou neplechou. Jste fantastický!“

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]