Pomůcky k pečení mohou posloužit, jako dekorace!

Každý den se v naší domácnosti setkáváme s některými pomocníky, které lze využít i jinak, než k čemu jsou původně určeny. Někteří lidé mají tak bohatou fantazii, že je tyto kreativní a tvořivé nápady napadají samotné. Někomu je však třeba pomoci trochou inspirace. V dnešním článku si ukážeme, jak využít jednak papírové košíčky i formu na všem známé muffiny.

Kytice z papírových košíčků

Papírové košíčky na pečení se dají sehnat v různém barevném provedení. Mimo košíčků budeme dále potřebovat papírový motouz zelené barvy nebo jiný tenký zelený papír, který si nastříháme na proužky. Drátek, ale mohou být i špejle, na které se budou košíčky napichovat a vrstvit. Na jednu kytičku je zapotřebí cca 3 až 5 košíčků. Poslední napíchnutý košíček zmuchláme a přilepíme tavnou pistoli ke konci špejle. Dále pak vrstvíme ze spodní části košíčky, které tvarujeme do kytky a poslední košíček jemně prsty roztáhneme do stran. Kytku lze vyrobit buď jednobarevnou, nebo veselou různých barev. Šikovnější mohou z papíru vyrobit a přilepit i lístky na stonky, případně oživit živými lístky a větvičkami.

Lustr z papírových košíčků

Na tento lustr se hodí, jako základ kulatý papírový lustr, který se dá koupit v IKEA kolem 30kč. Jednoduše opět pomocí tavné pistole na něj hustě nalepíte papírové košíčky. Pokud doma takový lustr už máte, během chvíle ho můžete od základu změnit.

Forma na muffiny jako základ pro Vánoční dekoraci

Nejen košíčky, ale i formu na muffiny můžeme proměnit ve skvělou pomůcku pro výrobu vánoční dekorace. Po skončení vánoc vše uklidíme včetně formy na pečení do šuplíku mezi ostatní kuchyňské náčiní. V tomto případě nám forma poslouží jen jako podstavec a svícen. Do některých mističek vložíme čajové svíčky a vedle baňky nebo šišky. Úžasně vypadají i kamínky, mušličky či zrnka kávy, barevné fazole a mnoho dalších věcí, které doma běžně najdeme. Pokaždé se dá vymyslet dekorace pro jiné účely nejen ta vánoční. Forma na pečení muffinů se dá jak vidíte využít mnoha způsoby.

Obrázek: flickr