Proměňte starý lustr v něco úžasného

Pro zkrášlení terasy či balkonu nemusíte pořizovat nové dekorace. Podívejte se na půdě, zda nenajdete starý lustr po babičce nebo se vydejte do bazaru. Jakmile se pustíte do práce, vznikne krásný kousek, díky kterému dostane vaše terasa jarní nádech.

Tento závěsný květináč je perfektní dárek pro manželku, kamarádku či maminku. Vždy je těžké vymyslet dárek pro lidi, kteří všechno mají a nic nepotřebují. Jste-li kutil, jistě nejčastěji vyrábíte ptačí budku nebo cokoliv jiného na zahradu.

Květináče stojí pár korun. Starý lustr seženete i na internetu a taky vás nebude stát víc než 500 Kč, pokud nemáte to štěstí a nemůžete jej někde získat zdarma. Lustr můžete včetně květináčů natřít jakoukoliv barvou. Růžová bude vypadat romanticky, bílá zase dodá terase nádech Provence. Vytvořit tuto krásu, která okamžitě zaujme každého, netrvá déle než hodinu vašeho času.

Budete potřebovat

Na výrobu závěsného květináče budete potřebovat starý lustr, podle toho, kolik má lustr ramen květináčů a podtácků. Květináče volte nejlépe klasické hliněné, které půjde dobře nabarvit. Dále budete potřebovat barvu ve spreji, lepidlo, hlínu a oblíbené květiny.

Postup

Abychom vám návod zjednodušili, přinášíme vám přehledný návod krok za krokem.

Starý lustr je potřeba nejprve zbavit žárovek i drátů. Žárovku odmontujte, dráty odštípněte, pokud nejdou vyndat. Barvou ve spreji nastříkejte podtácky, květináče i samotnou konstrukci lustru a nechte nejlépe do druhého dne zaschnout. Po zaschnutí na každé rameno nalepte podtácek, na něj připevněte květináč. Opět nechte řádně zaschnout. Pak už jen stačí do každého květináče nasypat hlínu, zasadit květinu a zalít.

Hotovo. Výsledkem je nádherný květinový závěs. Závěsný lustr bude skvěle vypadat, když do něj umístíte popínavé rostliny, například petúnie, frezie nebo muškáty. Můžete vytvářet nejrůznější barevné variace.