Staré plechovky nevyhazujte, mohou vám ještě skvěle posloužit

Zbožňujete kreativní tvoření a dáváte rádi starým a vysloužilým věcem druhou šanci? Pak jste tady správně. Představte si, že lze vytvořit i něco pěkného z toho, co ostatní považují za odpadky. Ať už jde o PET láhve, ruličky toaletního papíru, zavařeninové skleničky, staré oblečení nebo dokonce plechovky.

Dobrá zpráva je, že vůbec nemusí skončit v odpadkovém koši. S kapkou šikovnosti a tvořivosti můžete některé věci recyklovat. Přinášíme vám kreativní nápady, co vše lze vyrobit z plechovek. Ať už od fazolí, rajčat, tuňáka.

Organizéry

Organizéry na psací potřeby, pastelky, fixy, štětce, pravítka a jiné potřeby vždy přijdou vhod. Ať už na psacím stole nějakého školáka nebo v pracovním koutku. Plechovky lze pouze natřít barvou a ozdobit nebo obalit látkou, papírovou tapetou apod.

Stojan na víno

Ze plechovek lze vyrobit i stylový stojan na víno. Opět lze použít barva, tapeta, ale i látka. Barva je už individuální záležitostí. Takový stojan na víno je i bezva nápad na ručně vyrobený dárek.

Obal na bylinky

Pěstujete si v kuchyni bylinky nebo se na to chystáte? Pak si vyrobte stylové obaly na květináče. Nemusí se jednat pouze o bylinky. Skvěle v nich vyniknou i sukulenty či jiné kytičky.

Lustr

Tady je už zapotřebí použít velké plechovky. Například od oleje, ředidel apod. Nicméně použít se dají i ty menší tak, že je slepíte k sobě do kruhu. Případně zavěsíte jednotlivě více menších plechovek.

Zásobník na příbory

Barvu a styl zdobení plechovky přizpůsobíte danému interiéru a ostatnímu vybavení. Nicméně takový zásobník přijde vždy vhod. Ať už na příbory nebo vařečky a jiné kuchyňské náčiní.

Krmítko pro ptáčky

A jako poslední tip vám přinášíme jednoduché krmítko pro ptáčky, které můžete pověsit na zahradě, balkóně nebo někde v blízkosti vašeho domu na strom.

Obrázky: architectureartdesigns