Popis hokejové výstroje pro nejmenší

S hokejem se nejlépe začíná hned, jakmile začne vaše dítě chodit. Jak ale vybrat tu správnou výstroj? Přinášíme vám seznam hokejové výstroje, která se řadí mezi tu nejdůležitější v tomto sportu.

Přilba

Existuje, celá řada různých helem. Je však důležité koupit co nejbezpečnější a nejpohodlnější. Musíme totiž počítat s faktem, že náš mladý hokejista bude ze začátku často padat. Je také dobré koupit kvalitní mřížku, protože hokejista je do 18 let povinen ji nosit.

Rukavice

Nejlepším možným výběrem v tomto odvětví, jsou rukavice, které jsou měkčí a pohodlnější, než tvrdý druh rukavic. A to z toho důvodu, že si hráč lépe zvykne na vedení hokejky a na cit, který musí vyvíjet.

Kalhoty

Tato část výstroje ochrání hráče před nárazy, pády a následným zraněním. V tomto segmentu je možno koupit více vyztužené, hráč bude mít při pádu větší pohodlí a minimalizuje tím možnost úrazu.

Naloketníky

Mezi loketními chrániči a rukavicemi zůstává mezera, která je pro hokejisty velmi nebezpečná. Proto je důležité koupit takové, aby zakryly celou část loktu, ale také takové, aby byly hráči příjemné v ohybu.

Vesta

Vesta chrání hrudník a ramena hráče. Zvlášť u obránců je důležité koupit více vypolstrovanou.

Holenní chrániče

Již podle názvu je jasné, jakou část tato výstroj chrání. Je opět důležité vybírat pečlivě, aby hráči seděli, co nejlépe. Nejvíce mladí hráči padají právě na tyto chrániče, proto je nepodceňte.

Brusle

Brusle jsou tím nejdůležitějším, co může hokejový hráč na sobě mít. Musí dobře sedět a nesmí tlačit. Každá brusle má jiné specifické vlastnosti a výběr je nadmíru důležitý.

Fotografie publikována se svolením vectorolie Photography/FreeDigitalPhotos.net

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]