23letý chlapec rozezpíval a roztančil plný sál diváků v talentové soutěži. Porotci nadšeně tleskali

Fotografie: Akumalbay12 / Creative Commons / Attribution 2.0

Spousta lidí snila o vystupování ve světle reflektorů na jevišti. Zazářit jako oblíbené hvězdy, okouzlit a zanechat významnou stopu v dějinách hudby.

Pro mnohé je to bohužel jen sen. Často se stává, že ve většině případů můžete rodinu nebo přátele pobavit jen během několika společně strávených večerů, které končí zábavným karaoke, kde se ve vás probudí Whitney Houston, Andrea Bocelli nebo třeba Helena Vondráčková. V případě tohoto mladíka se však tento sen stal skutečností, když vystoupil na pódiu letošního ročníku talentové soutěže.

Upoutal pozornost všech

Drakeovi Milliganovi je 23 let a pochází z města Forth Warth v Texasu. Miluje country hudbu a v místě, kde vyrůstal, prožil typické dětství: rybaření, lov a country. Zejména country hudba ho vždy fascinovala. Říká, že jeho hudební cesta začala v sedmi letech, kdy v restauraci viděl vystupovat imitátora Elvise. Chlapec byl uchvácen a rozhodl se, že se vžije do role legendy, kterou je Elvis, s jeho slavnými lesklými obleky, stylovým účesem a legendárními pohyby.

Drake přichází na pódium soutěže America’s Got Talent se svou kapelou. Jakmile se objevil, publikum bylo okamžitě uchváceno 23letým Texasanem, který jako by ztělesňoval sladkost a nevinnost, jakou měl Elvis v jeho věku. Drake říká, že vždycky chtěl zpívat ve slavné show, stejně jako jeho idol Elvis, Beatles a mnoho dalších, již v 50. a 60. letech mohli předvést svůj talent obrovskému publiku v pořadech jako Ed Sullivan Show.

Předvedl originální píseň

Drake pak začne zpívat a hned všechny okouzlí. Publikum i porota jsou výkonem mladého hudebníka nadšení a jeho talentem skutečně ohromení. Drake totiž zpívá a pohybuje se jako hvězda. Všichni tancují a zpívají s ním a zdá se, že se právě pro toto narodil. Drake překvapivě zazpíval původní píseň Sounds Like Something I’d Do. Myslím, že ta píseň je hit. A myslím, že jsi trefa do černého. Jsi jako ‚nový Elvis country hudby‘. Myslím, že právě s touto písní, v tento konkrétní čas, v tento konkrétní večer, budeš mít velký úspěch,“ řekl mu jeden z porotců.

Drake zvítězil i nad Simonem

Simon Cowell je věhlasný tím, že je nejpřísnější ze všech porotců. Vystoupení okomentoval slovy: „Myslím, že výkon by měl mít vliv na to, co děláte, protože lidé vás budou mít rádi. Píseň byla také velmi, velmi dobrá. Bylo to opravdu autentické. To se mi líbilo.“ Další porotkyně je rovněž nadšená a dodává, že se do Drakea Amerika zblázní, především dívky.

Mladík zjevně získal souhlas poroty, protože ohromil jak je, tak i blouznící publikum. Právě takové talenty nám připomínají, že hvězdy minulosti ještě úplně neodešly, ale stále jsou zde, aby inspirovaly mladé talenty jít za svými sny a věřit v sebe sama. Drake v současné době koncertuje po Americe a předvádí tak svůj talent širokému publiku.

Zdroj: Newsner