Na scénu přišel chlapec trpící autismem. Porotci mu zpočátku nefandili, ale nakonec tleskali radostí

Fotografie: Anirudh Koul / Creative Commons / Attribution 2.0

Teprve desetiletý kluk se představil ve známé talentové soutěži a vysloužil si ovace ve stoje. Podívejte se na vystoupení chlapce, se kterým se osud moc nemazlil.

Na to, abyste předstoupili před sál plný lidí a porotu, která vás bude posuzovat, je potřeba velká odvaha. Obzvlášť, když je vám teprve deset. Tento chlapec se však nezalekl a předvedl profesionální vystoupení, jež zvedlo diváky ze sedadel. Porota ho poslala dál a i v dalších kolech předvedl, že má skutečný talent.

Doprovod mu dělala široká rodina

Calum Curtney žije se svými rodiči a mladším bratrem v anglickém Essexu. Zpívání se začal věnovat v šesti letech, ale říká, že nijak netrénuje, jednoduše si jen zpívá ve svém pokojíčku. Jeho maminka zpívala v muzikálech, a tak si řekl, že když to dokáže ona, pokusí se o to i on. Překonal svůj ostych a rozhodl se, že svůj talent předvede celé zemi. Na soutěž ho doprovodila celá široká rodina a všichni byli zvědaví, jak Calum dopadne.

Před vystoupením řekl, že jestli dostane od všech porotců „ano“, nejspíš se rozpláče. Vybral si krásnou pomalou jazzovou písničku a už po prvních tónech bylo jasné, že chlapec, který netrénuje, má velký hudební talent. Porota i diváci zůstali ohromeni. Má velmi jemný hlas, ale dokáže se do toho i hodně opřít. Když dozpíval, porota i diváci ho odměnili potleskem vestoje.

Mladší bratr ho přiběhl na pódium utěšit

Jeden z porotců poté, co dozněl potlesk, prohlásil: „Jak velká píseň pro tak malého kluka. Zvládl si to naprosto perfektně. Můžeš být na sebe velmi velmi pyšný.“ Dosud klidný Calum se po těchto slovech skutečně rozplakal. Na pódium přiběhl jeho mladší bráška a hned ho obejmul a utěšil. Další porotkyně prohlásila, že doufá, že to jsou slzy štěstí, a Calum jen tiše přikývl.

„Tohle byl jeden z největších potlesků, které tu kdo kdy měl. Zvládl jsi to úžasně a zvlášť, když ti je teprve deset let,“ řekla další porotkyně. Obávaný Simon Cowell mu řekl, že to mělo duši a jeho vystoupení bylo neuvěřitelně autentické. Perfektně také dokáže kontrolovat svůj hlas po celou dobu písně. Nebylo o čem hovořit, Calum zaslouženě získal postup do dalšího kola a za velkého potlesku publika odešel do zákulisí. V celé soutěži se pak dostal až do samotného finále.

Chlapec, jenž dostal od Boha andělský hlas, však musí bojovat i s nepřízní osudu. Byl mu totiž diagnostikován autismus, který ho limituje ve studiu i v hledání přátel. Navíc trpí silnou alergií na chlad, a tak se musel vzdát všech venkovních aktivit. Většinu času od podzimu do jara tak musí trávit doma. I nadále se věnuje zpěvu a jeho instagram je plný ukázek toho, že zpívání miluje a nikdy se ho nevzdá.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*