Hádanka: Ve stádu ovcí se nenápadně schoval pes. Podaří se vám ho najít na fotografii?

Fotografie: Canva

Tato hádanka vám pomůže zlepšit vaše postřehové schopnosti. Stačí, když se pokusíte najít na fotografii psa, který se nenápadně schoval ve stádě ovcí.  

Postřehové hádanky jsou skvělý způsob, jak prověřit své mozkové schopnosti, a to včetně koncentrace. Jejich řešení je ovšem obecně skvělá metoda, jak podpořit mysl a být schopný do budoucna lépe řešit stresové situace nebo se vyhnout potenciálním problémům, které na vás ostatní nastraží. V tomto případě jde o hledání zatoulaného psa, který se nenápadně ukryl ve stádu ovcí. Jen málokdo je však schopný rozpoznat jej na první pokus. Níže se proto můžete podívat na hádku a pokusit se jí vyřešit po svém.

Postřehové hádanky podporují mozkové funkce

Čas od času se na internetu objeví velmi zajímavé postřehové hádanky, které dokáží prověřit vaše smyslové schopnosti a procvičit váš mozek. V poslední době si získal velkou oblibu především tento obrázek, na kterém je vidět stádo ovcí. Mezi nimi je však ukrytý pes, kterého je zapotřebí najít. Pokud máte již zkušenosti s takovými hádanky, tak pravděpodobně víte, že hledat něco na fotografii není vždy jednoduchý úkol – musíte být velmi vnímaví a na sto procent se soustředit.

Přestože nemusíte uspět napoprvé, již samotné hledání má velmi dobré přínosy pro vaše smyslové schopnosti, a to zejména co se týče vašeho postřehu a koncentrace. Správný výsledek je tak především příjemným bonusem, který vám navíc vykouzlí velký úsměv na rtech.

Kde se skrývá pes?

Není pochyb o tom, že pes může být opravdu nejlepším přítelem člověka. Je věrný, oddaný a mnohdy vás také dokáže ochránit před nebezpečím. Tito čtyřnohý chlupáči se proto skvěle hodí k vedení slepců nebo například právě k hlídání stáda ovcí, ve kterém se mohou často také výjimečně dobře skrývat. A právě o tom se můžete přesvědčit i vy sami, a to na níže uvedené fotografii, která poslední dny koluje internetem. Ačkoliv se může zpočátku zdát, že se na ní pasou pouze ovce, skrývá se mezi nimi pes a jen hrstka lidí dokáže přesně říct kde. Podívejte se na obrázek a zkuste ho najít:

Fotografie: Canva

Podařilo se vám to? Pokud ne, nemusíte zoufat. Hádanka není snadná a již pouhý pokus najít chlupáče vám pomohl stimulovat mozkové funkce. Abyste však věděli, kde tedy skutečně je, zkuste se podívat zdola do druhé řady. Zde můžete vidět jeho hlavu, která kouká ze stáda ovcí a nenápadně se tam schovává. Srst psa má praktický stejný odstín jako ovčí vlna, což tento úkol velmi ztěžuje. Pokud jste jej však našli na první pokus, gratulujeme! Máte pravděpodobně velmi dobrý smysl pro koncentraci a postřeh.