Postup na výrobu dekorativních vánočních věnečků

Vyrobit si dekorační vánoční věneček nemusí být nic složitého ani pro člověka, který dřív nějak nekutil. Pustit se do krásných ručních výrobků se dá v jakémkoliv věku. Ať jste mladí nebo v důchodu. Ručně dělané výrobky potěší mnohdy víc, než ty vyráběné sériově a kupované v marketu. Protože jste do nich dali svou energii, trpělivost a lásku. S blížícími se vánocemi vám přináším „recept“ jak si vytvořit úžasné vánoční věnce.

Vánoční věnec z odličovacích tampónků

Jako první krok si musíte opatřit polystyrenové kolečko. Některé jsou kulaté z obou stran a jiné jsou z jedné strany placaté. Záleží na vás, pro které se rozhodnete a jaké seženete. Dálesněhový věneček budete potřebovat různé vánoční ozdůbky, glitry, třpytky, lepidlo a špendlíky. Na jeden věneček pak budete potřebovat jedno balení odličovacích tampónků.

Tyto začnete postupně vpichovat jeden po druhém do polystyrenového kolečka a kroutíme je, aby držely hezký tvar. Snažte se nepropíchnout polystyrenový věnec až na druhou stranu. Špendlíky je lépe zvolit kratší, aby pak nedošlo k poranění prstu, pokud by trčely z druhé strany. Tampónky klademe souměrně tak, aby nikde nevznikla mezera. Jakmile máme celý věneček pokrytý, začneme se zdobením. Ozdoby můžete rovněž připevňovat buď pomocí špendlíků, nebo pomocí tavné pistole.

Vánoční věneček ze závěsového materiálu

věneček červenýObdobou věnečku z odličovacích tampónků je věneček ze závěsového materiálu. Tento si nastříháte na menší kostičky a postupujete stejně, jako u tampónků. Pomocí špendlíků kostičky souměrně připevňujete, až hustě pokryjete celý polystyrenový věneček. Ve finále můžete připevnit stuhu a zavěsit věneček na dveře, popřípadě pomocí oboustranné lepicí pásky věneček na dveře přilepit. Pokud budete potřebovat více inspirace pro vaši tvorbu, můžete navštívit stránky na facebooku, kde mimo věnečků najdete mnoho dalších překrásných výrobků od bižuterie až po ručně šité kabelky. Ovšem je nutné, abyste na fb měli svůj účet. Skupinka je uzavřená a její majitelka vás ráda vpustí dovnitř.