Příběh matky, který vám dodá sílu a přesvědčení, že potrat není vždy dobrá volba

Fotografie: Freepik

Mladá žena se rozhodla porodit své postižené dítě i přesto, že jej prvně chtěla potratit. Nyní je však šťastná a syn jí dělá radost.

Jedním z nejkrásnějších okamžiků během těhotenství je poznání pohlaví vašeho dítěte. Tento dlouho očekávaný okamžik může u rodičů vyvolat překvapení, úzkost nebo dokonce i strach. Lékař totiž může zjistit krom toho, zda čekáte kluka nebo holčičku, také skutečnost, jestli vaše dítě bude po porodu nějakým způsobem postižené. A přesně to je případ mladé matky Katie Whiddonové, která se během ultrazvukového vyšetření dozvěděla zdrcující zprávu, že se její dítě narodí bez rukou a nohou.

Podpora od rodiny a přátel

V momentě, kdy lékař oznámit tuto zdrcující zprávu mladé Katie, v její hlavě zůstaly pouze dvě myšlenky: potratit, nebo si dítě nechat. Nastávající maminka přemýšlela o utrpení, které bude její dítě bez rukou a nohou denně snášet, a cítila, že nejlepším řešením bude tedy potrat. Když však Katie hledala útěchu a rady u své rodiny, věděla, že si stále v hloubi duše zoufale přeje, aby si dítě nechala bez ohledu na to, jak těžký život bude mít. Po dlouhém přemýšlení a s podporou rodiny a přátel se tedy rozhodla, že si jej nechá.

Fotografie: Pixabay

Velmi šikovné dítě

Dnes již mladá maminka Katie svého rozhodnutí opravdu nelituje. Po uplynutí devíti měsíců se jí narodil syn Camden, kterého postihnul syndrom fokomelie, vrozená vada, kvůli které nemá končetiny.

Tento odvážný chlapec však dospívá stejně jako všichni ostatní a nepřestává dělat dojem na své okolí. Jeho matka na něj neustále dohlíží a snaží se ze všech sil, aby měl co nejnormálnější dětství. I když sice neumí chodit nebo něco držet, umí se kutálet. Žije si svůj život a je důkazem toho, že by člověk nikdy neměl podceňovat své dítě.

Fotografie: Pixabay

Jak se vypořádat s postižením dítěte?

Ačkoliv je pro rodiče velmi těžké, když zjistí, že jejich dítě bude postižené, měli by této situaci důstojně čelit a ne jít na potrat. Bude to však potřebovat nebývalou sílu, trpělivost a vůli. Zde je proto několik tipů, které vám pomohou s jistotou postupovat vpřed a zajistit rozvoj vašeho postiženého dítěte:

  • Nedovolte, aby vás přemohl strach, stres a nejistota.
  • Připravte se na příchod dítěte s postižením a přijměte tuto pravdu.
  • Zjistěte si více informací o postižení vašeho dítěte, abyste mu mohli lépe pomoci.
  • Navštivte centra péče a promluvte si s odborníky a rodiči, kteří sdílejí své zkušenosti o postižených dětech.
  • Organizujte pro své dítě volnočasové dny, abyste ho zapojili do běžného života.
Fotografie: Pexels
  • Rozvíjejte jedinečné schopnosti svého dítěte a zjistěte, v čem vyniká.
  • Stýkejte se s dalšími rodiči, jejichž děti jsou v podobné situaci.
  • Podpořte své dítě a řekněte mu, že ho máte velmi rádi.
  • V neposlední řadě to vyžaduje velkou odvahu. Rodiče by měli být opravdu silný a nenechat se ovlivnit negativními myšlenky.

Zdroj: Independent

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]