Drtivá většina Čechů nevědomky dělá tuto zásadní chybu při placení kartou. Můžete přijít o spoustu peněz

Fotografie: Depositphotos

Platba kartou je jednou z nejoblíbenějších možností, jak platit. Většina lidí však dělá jednu velkou chybu, neukládá si potvrzení o provedení transakce.

V dnešním digitálním světě postupně mizí papírové dokumenty. Výpis z bankovního účtu většině lidí chodí jako potvrzení do e-mailu, dopisy vystřídala elektronická korespondence, složenky už jsou v podstatě otázkou minulosti. Stejně tak si jen hrstka lidí nechává tisknout účtenky po provedení platby kartou. Jenže tato menšina dělá velice dobře, hned zjistíte proč.

Proč se vyplatí potvrzení o platbě kartou

Při platbě kartou nebo mobilním telefonem se vás pokladní často ptá, zdali chcete vytisknout účtenku a potvrzení. Většina lidí se domnívá, že se jedná jen o další cár papíru a zbytečnost v jejich peněžence nebo tašce, která jen způsobuje větší a větší nepořádek, jenže existuje mnoho situací, kdy pro vás tento kousek papírku může být velmi užitečný, jak uvádí server Webniusy.

Elektronická platba sice šetří čas, ale může vás spíše zradit než platba v hotovosti. Pokud narazíte na nějaké potíže, jako je neplatná transakce, odmítnutá platba, problémy s připojením k vašemu bankovnímu institutu nebo výpadek proudu, potvrzení o platbě pro vás může být neocenitelným zdrojem informací. Bude pro vás snazší získat své peníze zpět nebo řešit problémy s platbami v případě chyby či potíží.

Policie důrazně varuje před novým trikem internetových podvodníků. Mnozí Češi přišli už o miliony korun

Vždy si uchovávejte potvrzení o platbě

Raději si vždy ukládejte potvrzení o platbě ve své peněžence, jak radí web Genialne. Zejména pokud zrušíte transakci nebo se setkáte s problémy s připojením k vaší bance či s jinými možnými chybami při autorizaci platby. Kousek papírku vám příliš místa nezabere a jakmile bude komplikace vyřešena, můžete jej vyhodit.

platba kartou
Fotografie: Freepik

Budete-li věnovat pozornost takovým maličkostem, můžete si ušetřit velké starosti a uchránit se před nepříjemnými překvapeními. Lidé si platby kartou velice oblíbili, je to rychlé, bez zbytečného čekání na vrácení drobných a máte přehled o svých financích. Stejně tak pohodlné je i online nakupování, počet internetových obchodů se proto stále rozrůstá, o čemž jsme psali i na SvětěKreativity.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*