Pouštíte se do rekonstrukce? Nezapomeňte ani na dveře

Dveře se dnes obvykle skloňují z hlediska jejich dostatečné izolace. Jenomže neměli bychom se na ně zapomínat koukat i jinak. Na ty vstupní zejména z hlediska bezpečnosti, na ty vnitřní pak nejen z hlediska designu, ale též jejich praktičnosti.

Bezpečnostní dveře by měly být standardem

Zajistit bezpečně náš domov nám pomohou především bezpečnostní dveře. U bytů ve vyšších patrech jsou téměř stoprocentní ochranou před zloději. I když slýcháme o zlodějích-horolezcích, kteří vyšplhají po balkonech až do 12. patra, jsou to spíše kuriozity. Kvalitní bezpečnostní dveře umí zabránit vstupu do bytu skutečně spolehlivě. Za lídra na trhu se považují bezpečnostní dveře NEXT. Nabízí je online e-shop Bezpecaky.cz. Nejde jen o e-shop, ale též o showroom, skvělé řemeslníky a servis. Dveře si tak nejen koupíte, ale součástí nákupu mohou být i kompletní služby od naměření až po následnou montáž bezpečnostních dveří.

Bezpečnostních dveří se ale nevzdávejte ani v rodinném domě. Přestože u domu existuje obvykle více vstupních míst, které mohou zloději překonat, měly by být bezpečnostní dveře do domu vždy jedním z bezpečnostních prvků. Spolu s další ochranou, kterou mohou být mříže, bezpečnostní folie na okna, či třeba elektronické bezpečnostní zařízení.

Na bezpečnostní dveře patří bezpečnostní dveřní kování i speciální cylindrické vložky

Správně zvolené dveřní kování je neopomenutelným bezpečnostním prvkem. Vybírat lze z bezpečnostních tříd 2 až 4. Dalším bezpečnostním prvkem jsou pak též cylindrické vložky. Koupíte je v e-shopu Kovani-design.cz. Hitem jsou dnes EVVA bezpečnostní vložky ve 4. třídě s magnetickým klíčem a odolností proti překonání. Tato oboustranná bezpečnostní vložka kombinuje mechanickou a magnetickou ochranu. Přitom životnost magnetů je permanentní a v běžných podmínkách se nadají přemagnetizovat. Čtyři magnetické kapsle nabízí až osminásobnou magnetickou detekci. Cylindrická vložka má též blokovací stavítko proti přetížení. Zajišťuje ochranu proti odvrtání válce, vyháčkování, vyhmatání, vyplanžetování, vytažení, rozlomení i proti manipulaci s klíčem.

Když přijdou na řadu dveře v interiéru

S rekonstrukcí interiéru přichází na řadu i dveře. Mnohdy jsou to právě staré dveře, které dělají náš interiér nemoderním. Nevhodné je, když dveře v interiéru nejsou jednotné, či spolu neladí. Interiérové dveře však musí ladit též s okny a podlahou, Ujednotit je nutné samozřejmě prosklené plochy dveří, ale též dveřní kování, kterým je klika ev. madlo na dveře (pro jejich výběr navštivte e-shop Kovani-cobra.cz). Nezapomeňte též, že dezén dveří musí ladit s celkovým zařízením.

Zkuste však jít na dveře v interiéru ještě jinak

Máte malý byt, nebo si vážíte každý milimetr podlahové plochy? Líbí se vám minimalistický design? Rekonstruujete podkroví? To všechno jsou případy, kdy se hodí uvažovat nad tím, že klasické dveře nahradíte posuvnými Ty se mohou posouvat po zdi, to ale příliš místa nezískáte, protože zeď, po které se dveře posouvají, nejde tak či tak využít. Ideální jsou proto dveře zasouvající se do pouzdra osazeného ve zdi, obvykle ze sádrokartonu, nebo do předsazené zdi.

Stavební pouzdra do sádrokartonové příčky jsou moderním řešením interiérových dveří. Zasouvat se mohou jako jedno křídlo do jedné strany, jako dvoukřídlo do obou stran, či teleskopicky, což je řešení pro širší dveře s odsouváním pouze do jedné strany.

Velice kvalitními jsou stavební pouzdra Eclisse. Koupíte je v e-shopu Stavebni-pouzdra-Eclisse.cz. Firma má celosvětově registrovaných až 30 patentů a umí proto nabídnout stavební pouzdra pro posuvné dveře i skutečným fajnšmekrům. Dveře jsou určeny pro SDK i zděné příčky. V kolekci Syntesis Line nechybí posuvné dveře bez obložkových zárubní, jež nabízí řešení s moderními čistými liniemi. Speciální dveřní pouzdra umí řešit i vedení elektroinstalace, elektrického vrátného i umístění zásuvek a vypínačů. Zajímavé je též stavební pouzdro Ewoluto s nosností až 360 kg, které se díky své až neuvěřitelné nosnosti chová dokonce jako stěna.