Použité plastové kelímky nemusí končit v koši. Žena z nich vytvořila jedinečnou lampu

Rádi zvelebujete prostor kolem vás? Potřeboval by prostor kolem vás trochu oživit? Zkuste plastové kelímky. Ideální pro toho, kdo chce dát šanci recyklaci a tak pomoci přírodě i své peněžence. Chtěli byste si vyrobit ozdobu, ale nevíte jak na to? Potřebujete inspiraci, pomocí níž perfektně ozdobíte váš domov? Možná se budete divit, jak moc je to jednoduché. Hlavním materiálem jsou totiž obyčejné plastové kalíšky.

Originální plastová lampa

Existuje mnoho způsobů, jak můžete vyzdobit váš domov. Chcete-li ovšem vytvořit něco jedinečného, něco, co každého zaujme svou originalitou, nechte se inspirovat právě zde. Námi navrhovaný ruční výrobek tak vás bude naprosto ideální.

O jaký výrobek se to vůbec jedná? Jde o ručně vyrobenou lampu z plastových kelímků. Zaujme už na první pohled. Možná vás při pohledu na ni napadne, že vyrobit něco takového bude náročný úkol. Kdepak, výroba je velmi jednoduchá a zvládne ji téměř každý. Chce to jen trochu šikovné ruce a trpělivost. Pak to půjde samo.

Budete potřebovat pro přípravu

Abyste si mohli tuto plastovou lampu vyrobit, budete potřebovat následující materiál. Světýlka, které se používají na ozdobení vánočního stromečku (ideálně bílá). Dále budete potřebovat klasické plastové kelímky, zde zdůrazňujeme, že by měly být průhledné. Dále pak sešívačku, vrtačku a dřevěné kolíčky.

Postupujte následovně

Prvně si ověřte, zda všechna světýlka svítí a případné zmetky vyměňte. Poté si vezměte hromádku kelímků zasazených v sobě a pomocí vrtačky udělejte ve dně díru, tzn. provrtejte je. Z kelímků pak udělejte kruh a každé dva sousední kelímky sešijte. Takhle udělejte i další kruhy, ovšem s menším počtem kelímků, tak abyste nakonec vytvořili dvě plastové půlkoule s prostorem uprostřed.

Aby vám kelímky u sebe držely, použijte na pomoc kolíčky. Do prostoru uvnitř namontuje světýlka a naaranžujte si je dle své libosti. Potom půlkoule spojte pomocí sešívačky, a nechte si volný konec šňůry do zásuvky. A máte hotovo.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]