S tímto trikem budou vaše ručníky vždy vypadat jako nové

Praní ručníků mnoho lidí nezvládá. Přitom postup jak jim zajistit měkkost a příjemnost na dotek je velmi jednoduchý. Stačí přidat do pračky dvě věci navíc, které zajistí že ručník bude na dotek maximálně příjemný a měkký. Pokud vás zajímá jak na to, podívejte se na následující postup. Dodržte všechny 4 body a výsledek bude dokonalý.

Základem je správný program

Mnoho lidí pere ručníky jenom na nízkou teplotu, což je samozřejmě chyba. Většina kvalitních ručníků by se měla prát jak na program určený pro bavlněné prádlo, tak by se měla prát minimálně na 60 stupňů Celsia. Jedině tak bude zaručeno, že se odstraní všechny nečistoty, které na vašem ručníku jsou.

Přidejte trochu octa

Do bubnu pračky přidejte před praním také trochu octu. Ten se smíchá s vodou a následně zajistí nejenom lepší odstranění jakýchkoliv nečistot, ale zajistí také to, že budete mít ručníky po vyprání měkké a svěží. Ocet se však nemusí využívat jenom při praní ručníků. Hodí se také při praní jakéhokoliv jiného oblečení. jelikož používáte ocet v první fázi, není třeba se obávat toho, že by snad po něm bylo vaše oblečení jakkoliv cítit.

Po prvním cyklu přidejte jedlou sodu

Pokud zvolíte správný program, tak bude praní ručníků probíhat v několika cyklech. Jakmile skončí první, dejte pauzu, otevřete přihrádku na prášek a přidejte trochu jedlé sody. Ta zajistí nejenom to, že se změkčí používaná voda, ale zajištěno bude také to, že budou měkké a na dotek příjemné také vaše ručníky. Stejně jako u octu, tak i zde platí, že jedná soda může být použita i na praní jakéhokoliv jiného prádla.

Sušte venku

Řada lidí sice používá sušičku prádla, ale pokud mají být ručníky opravdu dokonale měkké, je třeba ji nepoužívat. Není nic lepšího, než je pověsit ven na šňůru. Kombinace větru, čerstvého vzduchu a také slunce je pro měkkost to nejlepší. Když budou suché, můžete je ihned vyzkoušet a přesvědčit se o tom, že lepší postup praní ručníků pravděpodobně není.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]