Praní utěrek bez chemie. Pomůže ocet nebo jedlá soda

Praní utěrek nemusí být jednoduché. Je třeba vysoká teplota a něco, co odstraní skvrny naprosto dokonale. Co ale v případě, že prášek obsahuje chemii, která se dostane do utěrky a potom klidně i na vaše nádobí? Zoufat nemusíte, jelikož tu jsou i jiné, domácí postupy.

Metoda s využitím octa

Ocet nemusí být používán jenom na vaření. Hodí se také na praní utěrek. A to velmi jednoduše. Jenom místo běžného pracího prášku použijete kombinaci běžného octu, který doplníte trochou saponátu na nádobí. Výsledkem budou utěrky, které jsou dokonale bílé, měkké, čisté a vyprané zcela bez použití jakékoliv nebezpečné chemie. Je to jednodušší, než si myslíte.

Metoda s využitím boraxu

Další možnost, jak můžete vynechat prací prášek, je takzvaný borax, který smícháte s jedlou sodou. Kombinací obou látek v poměru 1:1 vytvoříte alternativu k pracím práškům. Následný postup je opět stejný, jako výše. Dejte utěrky do pračky, nastavte program s vyšší teplotou a zapněte. Toto praní utěrek vás zaujme jednoduchostí i dokonalou čistotou.

Metoda s využitím bělidla

Bílé utěrky nejsou nic výjimečného, i když je jasné, že se celkem brzy a rychle ušpiní. Pokud je používáte také, je vhodné využít bělidlo. Nikoliv přímo do pračky, ale do nádoby s vodou, kam utěrky na krátkou dobu nejprve namočíte. Až potom je přendejte do pračky a zde místo prášku použijte buď zmíněný ocet, nebo navrhovaný borax.

Metoda s využitím horké vody

To nejjednodušší řešení jsme si nechali na konec. Věděli jste, že při praní utěrek postačí i obyčejná horká voda? Namočte je do ní na několik desítek minut, potom přendejte do pračky a zapněte příslušný programy. vysoká teplota spolehlivě zahubí bakterie a pomůže k uvolnění špíny na látce. A co může být lepšího a čistšího než tekutina, kterou každý z nás pije?