PRESBETON – betonové dlažby nové generace

Betonová dlažba je poměrně flexibilní, přitom i pevný stavební materiál, který je ideální volbou pro jakýkoliv venkovní prostor, ať už se jedná o terasu, chodník, nebo příjezdovou cestu. Betonové dlažební kostky jsou jednoduchý způsob, jak ozvláštnit exteriér rodinného domu a zvýšit jeho estetickou úroveň.

Vedle stylistických důvodů má betonová dlažba celou řadu výhod i z praktického a funkčního hlediska, na které se zaměříme v následujících řádcích.

Výhody betonové dlažby

OdolnostDlažba snese jakoukoliv zátěž, aniž by popraskala. Sice podlehne po čase poškození či prasklinám, ale to až po dlouhých letech intenzivního využívání. Výhodou však je, že takovou dlažbu snadno vyměníte, aniž by vás překvapily nějaké komplikace.

Instalace. Přestože se někomu může zdát, že pokládka dlažby je náročná, pravdou ve skutečnosti je, že je poměrně jednoduchá, alespoň ve srovnání s jinými možnostmi terénních úprav.

Všestrannost. Betonové dlažby jsou dostupné v různých tvarech a velikostech, takže si vyberete z pestré škály stylů, přičemž obrovské popularitě se těší zámková dlažba, která dokonale zapadne do celkového designu exteriéru.

Zajímavou alternativou je betonová dlažba vypadající jako přírodní kameny (takzvaná natural dlažba), respektive hliněné cihly. Pro olemování bazénu se používají zase světlé barevné dlažby, zatímco pro vytvoření chodníčku v zahradě jsou vhodnější zemité odstíny.

Cenová dostupnost. Životnost betonové dlažby je víceméně třicet let, přičemž takovou zámkovou dlažbu stačí potom jen zvednout a vyměnit, aniž byste museli měnit celý chodník.

Minimální nároky na údržbu. Jedinou větší údržbu, kterou dlažba potřebuje, je pravidelné oplachování zahradní hadicí a každodenní zametání. Vzhledem k tomu, že mezi prasklinami občas prorůstá vytrvalý plevel, který však lze poměrně snadno vytrhat. Jinak betonové dlažby nevyžadují téměř žádnou speciální péči.

Odolnost vůči povětrnostním vlivům. Betonové dlažby mají obvykle drsný povrch a jsou protiskluzové. V porovnání s litým betonem neprasknou ani při menším zemětřesením či intenzivním letním horku, respektive chladu.

PRESBETON a jeho bohatá nabídka

Společnost PRESBETON jakožto přední výrobce betonových prvků má ve svém produktovém portfoliu hned několik možností. Vzhledem k tomu, že vyrábí dlažby v pestré škále barev a atraktivních povrchů, přijdou si na své i skutečně nároční klienti.

Natural dlažba

V případě, že se vám zamlouvají přírodní dřevěné či kamenné materiály, ideální volbou jsou natural dlažby, které jsou originální, mrazuvzdorné i nerozeznatelné od skutečných materiálů. Natural dlažba kombinuje moderní technologie s ruční prací, a tím pádem je dosaženo přirozeného vzhledu.

Zámková dlažba

Praktičností se vyznačuje zámková dlažba, která dokonale zapadne do zahrady, k bazénu, ale i na terasu či stání pro vozidla. I ze zámkové dlažby vykouzlíte vskutku zajímavá řešení, která nadchnou na první pohled. Pokládka je rychlá, životnost dlouhá a odolnost vysoká.

Plošná dlažba

Svým půvabem si vás podmaní také plošná dlažba v různých odstínech, která se musí kombinovat. Vzhledem k tomu, že je v módě šedá barva, nabízí se vám plošná dlažba především v šedém provedení.

Vegetační a drenážní dlažba

Jestliže hledáte způsob, jak elegantně spojit venkovní komunikaci se zahradou, není nic jednoduššího než zvolit vegetační a drenážní dlažbu, díky níž dosáhnete přírodního vzhledu.

Dlažba pro nevidomé

Závěrem je nezbytné zmínit, že se společnost PRESBETON věnuje také výrobě dlažby pro nevidomé, jež obsahuje signální, varovné a hmatné pásy definované vyhláškou.

PRESBETON se stane vaší pravou rukou, pokud jde o dlažbu.