Při dodržování těchto pravidel lze květ orchideje jednoduše obnovit

Když zmizí květ orchideje, neznamená to, že musíte květinu nutně vyhodit. Tento postup jí pomůže navrátit její dokonalou krásu. Nemusíte se obávat jakýchkoliv složitostí, protože vše je velmi jednoduché. Díky tomuto postupu budou vaše orchideje vždy takové, jako mají být. Tedy vždy naprosto dokonale krásné, což ocení každý skutečný milovník květin.

O orchideje je třeba správně pečovat

Nutno říci, že pokud jde o péči, tak se může jednat o celkem náročnou rostlinu. Jak proto, že vyžaduje teplo, tak proto, že vyžaduje světlo, ale už ne přímé sluneční paprsky. Také ji nijak nesvědčí různé stěhování a podobné věci. Pokud nejsou podmínky ideální, mlže to způsobit, že se květ orchideje neobjeví. Způsobí to, že rostlina prostě nevykvete. Jak se dá něco podobného eliminovat? Celkem jednoduše.

Správná zálivka je nutností

Naprosto nezbytné je správné zalévání. Je třeba zajistit, aby měla rostlina dost vláhy a zároveň je třeba eliminovat to, aby bylo vlhkosti moc, protože to může znamenat hnilobu na kořenech. Ideální je zalévat ji několikrát týdně. Klasickou dávkou. 20 minut po zalití zkontrolujte mističku a pokud se v ní objevuje voda, tak ji vylijte. Jedině tak zajistíte rostlině správnou a odpovídající zálivku.

Vyberte vhodné místo

Orchideje mají rádi světlo. Ale pozor – nesnášejí přímé sluneční paprsky, které je mohou spálit. A květ orchideje se tak neobjeví vůbec nikdy. Základem je místo, kde bude po celý den dostatek světla, ale sluneční paprsky se rostliny nedotknout. Ideální místo tak může být na okně, stejně jako v různých zimních zahradách. Je však třeba zajistit to, aby sluneční paprsky na rostlinu skutečně nedopadly.

Dějte sílu novým výhonkům

Pokud se květ orchideje neobjevuje, je dobré dát sílu novým výhonkům, kde je pravděpodobnost výskytu vyšší. Kontrolujte rostlinu a sledujte, kde se objeví nové pupeny. Pokud najdete takové místo, tak jednoduše odřízněte kus stonku nad nimi. Orchidej tak nebude dále posílat živiny do části, která už je zbytečná. Díky tomu bude mít více síly na to, aby se objevil nový květ a květina opět nadchla svou celkovou krásou. Stejný postup platí, pokud na rostlině najdete již zcela suché části. I ty mohou brát rostlině sílu a tak je třeba se jich zbavit.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]