Při hře na schovávanou si zalezl do lodního kontejneru. Za 6 dní se ocitl 2 600 km od domova

Fotografie: IPLManagement / Creative Commons / Attribution 3.0

Nevinná hra na schovávanou se změnila v drama. 15letý chlapec strávil uvězněný v kontejneru téměř týden a ocitl se v úplně jiném státě.

Chlapec z Bangladéše si hrál na schovávanou poblíž lodních kontejnerů. Schovat se v jednom z nich mu přišlo jako dobrý nápad. Bohužel se dveře za ním zasekly a už se nedostal ven. Ostatním se ho už nepodařilo najít. Později byl kontjner naložen na dopravní loď směr Malajsie. Zaměstnanci přepravního uzlu nevěřili vlastním očím, když našli zbídačeného chlapce v jednom z kontejnerů a ihned zavolali policii.

Převezli ho do nemocnice

V malajsijském přístavu Port Klang zaměstnanci přebírali dodávku lodních kontejnerů z Bangladéše, když zaslechli bouchání a zvuky, které vycházely z jednoho z nich. Po jeho otevření uviděli mladého vyděšeného chlapce. Nemluvil však jejich jazykem a neměli tak nejmenší tušení, jak se tam ocitnul. Okamžitě tedy zavolali policii.

Chlapec měl horečku a celkově byl ve špatném zdravotním stavu. Byl tak sanitkou převezen do místní nemocnice, kde zůstal v lékařském ošetření. Policie se nejdříve domnívala, že by chlapec mohl být obětí obchodu s lidmi. Pak se jim však podařilo vypátrat jeho totožnost. Zjistili tedy, že chlapec se jmenuje Fahim a pochází z Bangladéše.

Zpátky pojede stejnou lodí

Jak se později dozvěděli od něj, do kontejneru vlezl sám. Po zavření dveří však zjistil, že už nejdou otevřít. Kontejner pak byl naložen na loď, která zahájila svou cestu 11. ledna z Chittagongu v Bangladéši. Do Port Klang v Malajsii dorazila 17. ledna a ten den byl chlapec také nalezen. Na internetu se také objevilo video chlapce, který byl po opuštění z kontejneru viditelně zesláblý a zmatený.

nákladní loď v přístavu
Fotografie: Freepik

„Vyšetřování nenalezlo žádné prvky obchodování s lidmi,“ uvedl malajský ministr vnitra. Úřady ihned zahájili administrativní proces, aby Fahima mohli dostat zpátky do jeho bydliště. Nepotvrzenou zprávou je i to, že by se měl plavit domů na stejné lodi, kterou do Malajsie přicestoval, tentokrát však už mimo lodní kontejner.

Přežít tak dlouho bez vody je malý zázrak

Chlapec tak měl obrovské štěstí, že přežil tak dlouhou dobu bez vody a jídla. Jestli se mu v kontejneru podařilo najít, alespoň něco, čím by se mohl po cestě posilnit, není známo. Podle všeho byl však lodní kontejner prázdný. Chlapec tak byl bez tekutin téměř šest dní. I když se uvádí, že bez vody člověk vydrží zhruba tři dny. Není ale vyloučeno, že může přežít až týden. To ale platí jedině v případě, kdy má kolem sebe vytvořeny ideální podmínky, tudíž neztrácí příliš mnoho tekutin.

Fathim nevydával žádnou zbytečnou energii, protože byl uzavřený na malém prostoru. Jeho kontejner také musel být na lodi umístěn ve spodní části, kde se udržovala relativně chladná teplota. Pokud by byl kontejner na přímém slunci, nejspíš by tak ve vysokých teplotách rychle ztrácel tekutiny a nepřežil by. Ostatně při výstupu z kontejneru jevil jasné známky dehydratace, jako je zmatenost, únava a dezorientace.

Zdroj: CBSNews

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*