Při úklidu půdy objevil krabici, kterou nikdo neotevřel 80 let. Uvnitř čekal úžasný objev z minulosti

Fotografie: iStock

Muž vyklízel dům svého otce, který zemřel na rakovinu. Při úklidu půdy našel záhadnou krabici zabalenou ve starém balicím papíru.

Rich Condon je mladý americký historik z Pittsburghu v Pensylvánii, který se zabývá studiem občanské války. Poté, co mu v roce 2019 zemřel otec, dostal za úkol vyklidit dům, v němž jeho otec žil od roku 2009. Když Rich jednoho dne prohledával půdu, aby zjistil, co všechno bude třeba vyhodit, objevil poklad, o kterém věděl, že bude pro někoho důležitý.

Úžasný objev z půdy

Richův otec byl také milovníkem historie, jenž si vážil všech nostalgických věcí. Papírová krabice, kterou Rich našel na půdě, sice nepatřila jeho otci, ale bylo jasné, že ji otec pečlivě uložil na půdu, aby uchoval její obsah. Rich krabici otevřel a přečetl si štítek, na němž byla adresa krejčího a datum 18. srpna 1937.

Po otevření schránka odhalila saténové a krajkové svatební šaty, košili pro ženicha, motýlka a potištěnou svatební utěrku, jakož i různé památky z let 1934 až 1937. Vzhledem k době, po kterou tyto předměty pravděpodobně ležely na půdě, byly ve skvělém stavu, i když šaty se zdály být na dotek velmi křehké. Svatební oznámení a papírové památky, jež byly ukryty téměř 80 let, vypadaly, jako by byly teprve nedávno uloženy do bezpečí.

Přál si vrátit věci dědicům

Rich si toužebně přál, aby mohl předměty vrátit jejich právoplatným majitelům, předkům onoho dávného svatebního páru, ale představa, že by je měl vypátrat, se zdála být jako hledání jehly v kupce sena. V tu chvíli zasáhl osud! O několik měsíců později Rich se svou přítelkyní dokončoval vyklízení otcova domu, když kolem procházela žena. Jmenovala se Magdeline a vysvětlovala, že tudy normálně nechodí, ale dnes ji něco inspirovalo, aby změnila trasu a prošla kolem svého starého domu z dětství.


Dali se do řeči a rychle zjistili, že Magdelinin otec prodal dům Richovu otci už v roce 2009. Věci, které Rich našel na té nedotčené půdě, patřily jejím rodičům. Staré vzpomínky zaplavily Magdeline vědomí, když poznala svatební šaty, jež patřily její zesnulé matce a ležely vedle ženichovy košile, kterou před mnoha lety nosil její otec. „Po tváři se jí rozlil široký úsměv a doprovázely ho slzy radosti,“ uvedl Rich.


Rich předal Madeline balíček a ona si rodinné památky odnesla domů, kde je bude opatrovat po mnoho dalších generací. Není úžasné, co se může stát, když nasloucháme těm malým hlasům, jež nám ten den říkají, abychom změnili svou cestu? Rich a jeho otec jsou opravdoví historici, kteří chápou, že i malé kousky minulosti nám pomáhají pochopit, kým jsme dnes. Jsme moc rádi, že mohl tyto rodinné poklady Magdeline vrátit!

Zdroj: Gesellschaft