Při večerní procházce zaslechl z hlubin lesa podivné zvuky. Druhý den se na místo vrátil, pohled z paměti nevymaže

Fotografie: fotofun / Creative Commons / Attribution 2.0

Milovníky zvířat tento příběh rozhodně nenechá chladnými. Někdo se chtěl zbavit svého psa skutečně krutým způsobem. Hluboko v lese měl jen malou šanci, že přežije.

Muž se procházel večerní krajinou, když zaslechl zvláštní zvuky. Věděl, že je vydává nějaké zvíře – a možná by to mohl být i pes. Byla už však tma a on nic neviděl. Vrátil se domů, ale stále na to nemohl přestat myslet. Rozhodl se, že druhý den se půjde na to místo podívat za světla. Ještě dlouho nemohl uvěřit tomu, co našel.

Přivázal ho v lese, aby tu zemřel hlady

U stromu byl přivázaný zbídačený pitbull. Byl celý pokrytý prachem, vyhublý, zmatený a vyděšený. Jak dlouho trpěl sám v lese bez pomoci, to už se nikdo nedozví. Záchrana už však byla na cestě. Muž kontaktoval organizaci, která se věnuje záchraně a adopci opuštěných psů. Sám si k němu netroufl, pejsek byl totiž velmi nedůvěřivý, štěkal a byl agresivní.

Záchranář, který se ho nakonec ujal, však už věděl, jak na něj. Přinesl pytel plný dobrot, jimž vyhladovělý pes nedokázal odolat. A tak brzy zkrotnul a nechal se od stromu odvázat. Následoval svého zachránce, sice s velkou nedůvěrou, ale všechno bylo asi lepší než zůstat přivázaný ke stromu. Pejska pak naložili do auta a odvezli ho k záchranáři domů.

Brzy mu začal nešťastný pes důvěřovat

Ten ihned začal s tím, aby v pejskovi opět vzbudil důvěru k lidem. První den s ním vyrazil na procházku. Pes se po svém novém pánovi neustále díval a vypadal velmi spokojeně. Druhý den ho nový majitel začal hladit. Prozatím jen loktem, protože na zvedání ruky mohou být týraní psi citliví. Později se však pejsek nechal i normálně pohladit.

pitbull a páneček
Fotografie: Freepik

Neustále psa chválil a bylo vidět, že pes je na povely cvičený, a začal svého nového páníčka poslouchat. Pejsek se v bezpečném prostředí rychle otevřel a konečně ukázal svou pravou povahu. Je to milý a přátelský pejsek, který je šťastný, že má tak skvělého nového parťáka. Podle jeho majitele je to pes se skutečně šťastnou povahou. Stále se směje, rád si hraje a je velmi kamarádský.

Cvičitel psů také dodává, že když máte čas a trpělivost, můžete v každém psovi znovu probudit jeho dobré stránky. Některým stačí dny, s některými však musíte mít trpělivost i více než rok, ale jde to úplně s každým. Podívejte se ve videu, jak se z vyděšeného a zanedbaného psa stal úžasný, šťastný a milý společník s tak bezelstným a nevinným úsměvem, že vás to zahřeje u srdce.

Zdroj: The Dodo