„Samotné to nezvládnu“: Zatoulané štěně přicupitalo ke dvěma neznámým lidem a udělalo něco, co nemohli ignorovat

Fotografie: Depositphotos

Tento mladý pár našel při večerní procházce malé štěně, ke kterému se nikdo nehlásil. Bez váhání se ho ujali, ošetřili ho a pomohli mu najít nový domov.

Když Markus a Christa jednoho večera po práci venčili svého psa, přiběhlo k nim malé zatoulané štěně, které se třáslo zimou a smutně naříkalo, aby se ho někdo ujal. Mladý pár dlouho čekal a doufal, že se pro něj někdo vrátí, ale bohužel marně. Nikdo ho totiž nehledal. Mladíci ovšem neváhali a vzali ho domů, kde ho zahřáli, nakrmili, řádně umyly a snažili se vymyslet, co dále.

Opuštěný pes

Štěně se Markuse a Christy překvapivě nebálo, chovalo se klidně, jako by chápalo, že je to pro něj začátek nového života. Bylo navíc velmi unavené a vyčerpané, a to natolik, že usnulo přímo v ručníku, když se ho pár snažil osušit. Markus druhý den vyvěsil několik inzerátů, protože si nemohli dovolit psa nechat doma, ale zároveň ho nemohli poslat zpátky na ulici. Snažil se proto najít někoho, kdo by se ho ujal. Dokonce zavolal pár známým, ale všichni odmítali.

Jako jediná možnost se poté nabízelo vzít psa a dovést ho do prázdného bytu, který Markus loni rekonstruoval a kde zatím nikdo nebydlel. Malé štěně bylo cestou velmi tiché a poslušně šlapalo vedle svých zachránců. Jakmile mladíci dorazil do bytu, zabralo jim ještě 40 minut, než vyčistili všechny stavební materiály a odstranili veškeré dráty, o které by se štěně mohlo poranit. Poté mu vybudovali záchod a malou boudičku z krabice.

Problémy se sousedy

Štěně dostalo k večeři ovesnou kaši a zatímco jídlo chladlo, pes opět usnul. Nechtěl se probudit, a dokonce ani jíst, takže ho Markus s Christy nerušili, nechali mu v novém domově vše připravené a šli zpět do svého domu. Doufali však, že se nebohého chlupáče někdo brzy ujme, neboť se o něj nemohli starat. Na inzeráty však bohužel stále nikdo neodpovídal. Když se pak na něj šli podívat druhý večer, ještě než vešli do bytu, zastavili je sousedé, kteří se začali tázat, zda nemají zavřeného psa v bytě, protože slyšeli neustálý štěkot.

Fotografie: Depositphotos

Sousedé prý dokonce chtěli zavolat záchrannou službu – přes den ho prý neslyšeli, ale v noci to bylo jako jeden velký koncert. Pár se samozřejmě všem omluvil a vysvětlil jim situaci, což všichni naštěstí pochopili. Byl to však další důvod k tomu, aby štěně co nejdříve našlo nového majitele, protože již nemohlo zůstat ve rekonstruovaném bytě. A tady přišla na řadu matka Christy, která si ho vzala na měsíc na starost.

Šťastný konec

Během doby, co bylo štěně u Christyiny matky, ozval se Markusovi mladý muž, který reagoval na inzerát. Byl velmi přátelský, inteligentní a zodpovědný, tudíž byl pár nadšený, že se štěně konečně dostane do správných rukou a bude mít veselého majitele. Ten měl navíc dříve také psa, takže věděl, do čeho jde. Pár je dodnes s mladíkem v kontaktu, a dokonce jim čas od času posílá fotografie a videa. Štěně si zvyklo na nový domov a všichni jsou konečně spokojení.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*