Pes trpěl nevyléčitelnou nemocí. Lékaři mu dávali na přežití šanci 0 %. Nakonec prožil nádherné chvíle

Fotografie: Vyacheslav Argenberg / Creative Commons / Attribution 4.0

Příběh italského německého ovčáka zasáhl celý svět milovníků zvířat. Trpěl závažnou a nevyléčitelnou chorobou, přesto si mohl užít svoje poslední dny naplno.

V lednu 2020 našli vyhublého a nemocného psa dobrovolníci z organizace na ochranu zvířat Qua La Zaampa. Pes zůstal sám ve starém domě v Bitontu v Itálii, uvádí organizace ve svém příspěvku na facebooku. Jeho předchozí majitel se údajně přestěhoval a nechal psa, aby se o sebe postaral sám, čemuž naštěstí Qua La Zaampa zabránila.

Trpěl nevyléčitelnou nemocí

Ukázalo se, že pes jménem Heart měl degenerativní myelopatii (DM). Jedná se o progresivní neurologické onemocnění míchy. Kvůli tomu už nemohl hýbat zadníma nohama a k pohybu potřeboval invalidní vozík. Léčba DM bohužel neexistuje a stav psa se postupně zhoršoval. Všichni pochopili, že už mu nezbývá moc času. Ujala se ho tedy žena ze zmíněné organizace. Jednalo se o Giannu Serenu Manfredi, která se postarala o to, aby poslední dny psa byly ty nejlepší.

Pes se srdcem ze zlata

Gianna vzala psa na nejbližší pláž, kde si mohl užívat slunce a mořského vánku. Bylo to vlastně to nejmenší, co pro něj mohla udělat, když vezmete v potaz, že by ho bývalý majitel nechal klidně zemřít. Organizace se s pejskem rozloučila příspěvkem na facebooku, který působí, jako by on sám psal svá poslední slova: „Jeli jsme k moři. Bylo nádherně, vítr mě šimral po uších a já jen slyšel, jak vlny narážely na skály. Bylo to velmi uvolňující, málem jsem usnul a zapomněl na všechnu bolest z toho, že mě skoro všichni opustili. Až na ni.“

Konec slz a utrpení

Je hrozné, jak se někteří lidé dokážou chovat ke zvířatům. Naštěstí jsou i tací, kteří dělají vše pro to, aby se o zvířata postarali co nejlépe. Vnímají se stejně jako dobrovolníci z Qua La Zaampa, již tohoto psa milovali a umožnili mu se rozloučit s tímto světem v klidu. Utrpení psa je tím u konce a on konečně může odpočívat tam, kde si může užívat posmrtného života stejně, jako mu to bylo umožněno v jeho posledních chvílích.

Zdroj: Sosialnytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]