Kolemjdoucí našel vyčerpanou fenku přivázanou k plotu. Když se k ní přiblížil, zjistil, že není sama

Fotografie: Depositphotos

Krutost některých lidí nezná mezí. Majitel 2leté fenky zvíře nechal napospas svému osudu i s jejími 6 štěňaty. Díky kolemjdoucím, kterým není osud zvířat lhostejný, se dostali do dobré péče.

Je tolik příběhů, nad kterými zůstává lidský rozum stát. Někdy je až k nevíře, kolik krutosti se může v některých lidech nacházet a mohou páchat násilí a projevovat nezájem vůči svým domácím mazlíčkům. Pokud svého pejska již nechtějí, zbaví se jej tím, že ho někam přivážou a nechají jeho osudu. Tento příběh je ale obzvlášť srdcervoucí, protože se netýkal jen jednoho psa, ale celé psí rodiny.

Psí maminku doprovázelo 6 štěňat

V hrabství Roscommon v Irsku byla nalezena 2letá fenka, neschopná chodit, připoutána k bráně. Zřejmě ji opustil její majitel, protože zvíře porodilo 6 štěňat, což se mu nehodilo do krámu. Všechna její štěňata byla u ní. I když fenka nebyla schopna pohybu, snažila se o své novorozené potomky postarat co nejlépe.

Nebohá zvířata byla převzata do veterinární péče

Veřejnost zavolala policii a Irskou společnost pro prevenci týrání zvířat (ISPCA). Nebohá zvířata byla převzata do veterinární péče. ISPCA sdílel tento srdceryvný příběh a snímky pořízené přímo z místa nálezu. Uživatelé internetu, ke kterým se příběh fenky a jejích 6 štěňat dostal, byli pobouřeni. „To je ta nejsmutnější fotografie, jakou jsem kdy viděl. Vypovídá toho spoustu o lidské krutosti“ uvedl jeden z nich.

Pejsci byli bez zdravotních problémů

Psí rodina byla prochladlá a hladová, to bylo ale naštěstí vše, co ji trápilo. Jinak žádné ze zvířat netrpělo většími zdravotními problémy. Ve veterinární péči byli všichni i nadále sledováni. Zvířata dostala také jména. Fenka se jmenovala Emmy Lou a její štěňata Billy Ray, Dixie, Dolly, Dotty, June a Patsy. ISPCA také poděkovala náhodnému kolemjdoucímu, kterému nebyl osud psí rodiny lhostejný.

„Jsme velice vděční člověku, který Emmy Lou a její štěňata objevil a upozornil policii i nás. Bez vás jim nejsme schopní pomoci, proto, prosíme, i nadále oznamujte případy podobné tomu, případy krutosti, zanedbávání nebo zneužívání,“ uvedla ISPCA. Je stále nepochopitelné, jak někdo může opustit svého psa, ještě ke všemu s mláďaty, ještě takto krutým způsobem. Bez vody, bez jídla, bez přístřešku. Je dobře, že jsou všichni nyní v bezpečí a je o ně dobře postaráno.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*