Seznamte se s Pom Pom – roztomilé štěně, které válcuje internet

Pejskové jsou roztomilí, ale ještě víc roztomilejší jsou, když jsou upravení. To platí i o pejskovi Pom Pom, který má speciální sestřih do tvaru vajíčka. Je to Pomeranian s rošťáckou, ale přátelskou povahou, který rozhodně u kosmetických procedur netrpí a naopak si je velmi užívá.

Česání, koupání, stříhání i masáže. O tom by si mohl leckterý člověk nechat jen zdát. Ostatně přesvědčit se můžete o tom sami. Jeho majitelka pořídila video, jak si Pom Pom slastně zkrášlování užívá. Video již obletělo svět a pejsek má na Instagramu mnoho fanoušků.

Roztomilý pejsek inspiroval i japonského sochaře. Ten Pom Pom proměnil v kultovní figurku. A hračkářská společnost Funko Pop vytvořila jeho hračkovou verzi.

Malý pejsek s hromadou srsti

Pomeranian vypadá tak trochu jako špic, ale v mini verzi. Díky své roztomilosti si toto plemeno získává srdce milovníků psů. Váží zhruba 3,5 kg, což je kolikrát méně, než dobře živená kočka. Za jeho naducaný vzhled může bohatá srst. Bývá v bílé, pískové, krémové barvě nebo mix těchto barev.

Bohatá srst kolem krku (límec) připomíná tak trochu lví hřívu a rámuje výraznou tvářičku s bystrýma očima a liščím čenichem. Pomeranian vlastně ani není samostatné plemeno. Představuje mini verzi německého špice. Špic patří k velmi starým plemenům. Nicméně chov pomeraniana se rozvinul až v posledních desetiletích. Ačkoliv je to malý psík, nechybí mu sebevědomí a často i arogance vůči větším psům. Je ostražitý, ale ne agresivní. Spíš je přátelský a šíří dobrou náladu. Radost vyjadřuje štěkáním. I přes jeho malinký vzrůst není žádné béčko, miluje delší výlety a udržuje přiměřené tempo. Za špatného počasí mu však stačí krátké vyvenčení.

Obrázky: wowamazing