Věrný pes čekal u nemocničního lůžka na svého pána. Ten ale bohužel odešel na onen svět

Fotografie: Depositphotos

Kdo chová doma psa, ví, jak milujícím dokáže toto zvíře být. Vaše rodina, tedy jeho smečka, je pro něho vším. I proto se psi těžce vyrovnávají se ztrátou svého pána.

Příběh pejska Mooseho se začal psát, kdy si ho jako malé štěně pořídil mladý muž jménem Will. Stali se z nich nerozluční přátelé, Moose dokonce spával ve stejné posteli jako jeho pán. Jenže do jejich osudu zasáhla nešťastná nehoda, která vše změnila. Smutný příběh měl naštěstí šťastný konec.

Kamarádi na toulkách

Will velice rád chodil na dlouhé procházky po horách ve společnosti svého psa. Kochali se krajinou a zdolávali jeden kilometr za druhým. Kromě toho ale miloval také rychlou jízdu na motorce, na kterou si našetřil a na níž byl také náležitě hrdý. Pravidelně se o ni staral, aby se stále leskla jako nová. Pejsek Moose věděl, že když jeho pán jde z domu pryč, že se vždy za ním vrátí. Trpělivě na něho čekával. Až jednou se stalo, že Will domů nepřišel.

Věrný pes u nemocniční postele

Willovi se stala jízda na jeho milované motorce osudná. Za tu nehodu ale nemohl on. Auto mu nedalo přednost v jízdě a Will už srážce nedokázal zabránit.

Fotografie: Depositphotos

V nemocnici bohužel lékaři zjistili, že jeho zranění jsou velmi vážná a informovali o tom Willovu rodinu. Ta se rozhodla vzít do nemocnice za Willem i jeho psa. Moose seděl u jeho postele i ve chvíli, kdy Will zemřel. Nechtěl se z místa hnout ani tehdy, kdy už postel byla prázdná.

Nová rodina, nový život

V duši pejska Mooseho zavládl smutek po jeho zemřelém pánovi. Nechápal, že už se nikdy nevrátí a odmítal se z nemocnice hnout. Willova rodina se rozhodla najít pro něho nové páníčky, kteří ho budou milovat stejně jako Will.

Jeho osud zveřejnili na Facebooku a poprosili, aby se ozval ten, kdo by si chtěl Mooseho vzít do péče. A podařilo. Na nabídku zareagovala rodina s malými dětmi, která se rozhodla Mooseho adoptovat. U ní našel pes ztracenou rodinu a milující pány.

Zdroj: Elitereaders

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]