Připálený hrnec jde vyčistit i snadno a rychle

Co si budeme povídat, občas se to stalo jistě každému z nás a není pak nic příjemného drhnout připálený kastrol. Pokud se jedná o starší hrnec, kterému nevadí drátěnka, máme vyhráno, ale většina moderních domácností už má kastroly z materiálu, které takovéto drhnutí neumožňují. Naštěstí existují přípravky typu tekutý písek, ale ani to mnohdy nezabírá.

Nejlepší variantou je zjistit, jaké čistící přípravky doporučuje na daný materiál přímo výrobce. Jenže když už se nám jídlo v hrnci připálilo, nemůžeme čekat, než zjistíme vhodný přípravek a následně, než ho ještě koupíme. Pro další takovou nehodu budeme připraveni, ale co teď? Nejčastější variantou je, že necháme hrnec odmočit nejlépe do druhého dne s trochou přípravku na nádobí a pak stejně hrnec drhneme a nadáváme. Milé dámy, je konec ničení vašich čerstvě udělaných nehtíků. Existuje způsob, kterým připáleninu odstraníte jednoduchým způsobem, aniž byste se fyzicky i psychicky u tohoto procesu zničila.

Jak odstranit z hrnce připáleninu

Pokud máte v lednici Coca-colu máte vyhráno. Pokud ne, nezbude vám než pro ni zaběhnout do obchodu. Trochu coca-coly nalijte do hrnce a postavte na plotnu. Nejspíš už jste slyšeli o tom, jak coca-cola dokáže zatočit se rzí. Dobrou zprávou je, že nezatočí pouze s rezavými místy, ale i připáleninou. Dřevěnou vařečkou míchejte obsah a snažte se odškrabávat připáleninu. Pokud máte hrnec připálený hodně, vylijte po chvíli obsah a čistěte kartáčkem na nádobí a popřípadě postup opakujte.

Druhá možnost vás nejspíš nenadchne, ale je skutečně účinná. Na připáleninu nalijte kvalitní WC čistič – třeba Domestos. Nechte několik hodin působit a umyjte. Ten vyčistí zašlé i připálené smaltované hrnce tak, že se budou blýskat, jako nové.

Pokud nemáte coca-colu ani Domestos určitě se u vás najde kypřící prášek do pečiva. Ten nasypte na připáleninu a dolijte trochou vody. Dejte tento obsah vařit – délka vaření je závislá na síle připálení. Připálenina by se měla po nějaké chvíli sama odloupnout.